Plzeň nevyužila slávistického zaváhání

22.04.2019
Výsledky Sparty (prohra 1:3 s Karvinou) a Slavie (porážka ve Zlíně 0:1) mohla plzeňská Viktorka využít k definitivnímu úprku od Letenských, kteří jsou třetí, a naopak k přiblížení se k sešívaným, kteří vedou tabulku. Jenže Plzeň v Příbrami jen" remizovala.

1. FK Příbram - Viktoria Plzeň 1:1 (1:1)

Příbrami se povedlo už na podzim s Plzní remizovat a včera Středočeši dokázali, že to na mistrovský tým zkrátka umí. Oba týmy měly v první půlhodince po jedné velké šanci, ale hostující Chorý a poté domácí Květ zatím nemířili přesně.
To se ale ještě do konce první půle změnilo. Limberského střelu příbramský brankář vyrazil, avšak míč se dostal k Pačindovi, který už mířil přesně.
Hosté se však z gólu radovali jen šest minut, protože po přihrávce Minzagova srovnal Matoušek.
I druhý poločas přinesl několik vyložených šancí, žádná však ke gólu nevedla.

"Pro mě není malou útěchou, jak hraje Slavia nebo Sparta, mně je to celkem jedno. Ve mně to momentálně spíš vře, že jsme tady nevyhráli, protože jsme měli vyhrát. Je to určitě o schopnostech ofenzivních hráčů se víc prosazovat. Z mého pohledu v tomhle zaostáváme, nedokážeme se víc prosazovat v situacích jeden na jednoho. Bohužel jeden hráč soupeře (Matoušek) byl v tom lepší než všichni naši hráči. Je to ztráta, na druhou stranu dneska musíme ten bod brát, i když jsme všichni zklamaní," uvedl plzeňský kouč Pavel Vrba.

Branky: 37. Matoušek - 31. Pačinda. Rozhodčí: Pechanec - Kubr, Myška - Lerch (video). ŽK: Kayamba, Řezník (oba Plzeň). Diváci: 6172.

Příbram: Kočí - Nový, Chaluš, Tregler, Antwi - Soldát, Květ - Mingazov (85. Keita), Rezek, Matoušek (82. Voltr) - Polidar (72. Jablonský). Trenér: Nádvorník.
Plzeň: Hruška - Řezník, Brabec, Hubník, Limberský - Hořava, Hrošovský - Kayamba (60. Kovařík), Pačinda (81. Ekpai), Kopic - Chorý (67. Bakoš). Trenér: Vrba.

Duel Ostravy a Opavy je vždy v Moravskoslezském kraji velký fotbalový svátek a jeden z nejprestižnějších zápasů sezony pro oba týmy.

Baník Ostrava - SFC Opava 2:0 (1:0)

Ostrava opět nastoupila bez zraněného Milana Baroše, ale nijak to její hře neublížilo. Domácí měli více ze hry, ale dokázali to potvrdit až ve 29. minutě, když se hlavou přesně trefil Diop.
Opava se sice snažila být ve druhé půli více aktivnější, ale k žádnému gólu to nevedlo. Ostrava postupně zase převzala otěže zápasu a výsledkem toho byl druhý gól. Hrubý se skvěle napřáhl a z dvaceti metrů nedal opavskému gólmanovi šanci.

"Od začátku jsme věděli, že to bude boj. Motivace tam byla, ale nesměli jsme být přemotivovaní, aby se něco nestalo. Chtěli jsme jim tu podzimní prohru vrátit, derby vyhrát. Dali jsme do toho všechno a máme tři body, zvítězili jsme bojovností, takže nadměrná spokojenost," řekl ostravský stoper Patrizio Stronati.

Branky: 29. Diop, 79. Hrubý. Rozhodčí: Berka - Vitner, Vaňkát. ŽK: Holzer, Fleišman - Jursa. Diváci: 15.100 (vyprodáno).

Ostrava: Laštůvka - Pazdera, Procházka, Stronati, Fleišman - Holzer, Jánoš, Jirásek (67. Hrubý), Granečný - Kuzmanovič (86. Mešaninov), Diop (56. O. Šašinka). Trenér: Páník.
Opava: Šrom - Hrabina, Simerský, Svozil, Schaffartzik - Stáňa (60. Jurečka), Zavadil, Janetzký (20. Řezníček), Jursa (80. Juřena), Zapalač - Smola. Trenér: Kopecký.