Plzeň loňské semifinále nezopakuje. Hradec naopak postupuje dál

20.11.2019
V loňské sezoně se plzeňským hokejistům povedlo dostat až do semifinále Ligy mistrů a následně získat bronzové medaile. V tomto ročníku této mezinárodní soutěže se jim to ale nepodaří zopakovat. Ve včerejší odvetě podlehli Lausanne. Naopak Hradec Králové odvetný zápas zvládl a dostal se mezi nejlepší osmičku.

Plzeň odcestovala do Švýcarska bez suverénně nejlepšího hráče extraligy (co se týče kanadského bodování) Milana Gulaše, který má zdravotní potíže.
I tak si ale Západočeši vedli dobře a v základní hrací době díky zvládnuté třetí třetině zápas vyhráli. Protože první zápas zase naopak vyhráli hráči Lausanne, muselo se prodlužovat. V nastaveném čase byli šťastnější domácí hokejisté.

„Před sezónou byl naším cílem postup ze skupiny. Když jsme šli do dalšího kola, tak jsme si na Lausanne věřili, teď se ukazuje, jak důležitý byl druhý inkasovaný gól v Plzni. V prodloužení jsme sice udělali chybu a inkasovali, i přes konec v soutěži to pro nás byla skvělá zkušenost s výbornými zápasy,“ uvedl plzeňský útočník Luboš Rob.

Hokejistům Hradce Králové se v loňské sezoně Ligy mistrů mnoho nevedlo (vypadli ve skupině) a chtěli tak dojem letos napravit. A to se jim povedlo dokonale.

V Mannheimu se hodně zaměřili na defenzívu, která byla navíc podpořená skvělým výkonem brankáře Mazance. Na konci druhé třetiny se Východočeši ujali vedení. Domácí sice deset minut před koncem srovnali, na víc už ale neměli sil. A protože Hradec první zápas doma vyhrál, mohl se radovat z postupu.

"Je to úspěch hlavně kvůli tomu v jaké jsme dece. Nemůžeme dát góly v české lize a vyhrát. O to důležitější je takovou sérii ukopat. Doufám, že půjdeme ještě dál! Pro mě to určitě není přípravná soutěž. Je plná výborných hráčů, týmů a profesionálů, kteří ví, co dělají. Přece jenom se soutěž jmenuje Liga mistrů, takže když se posuneme mezi osm nejlepších, tak je to úspěch a i výborná reprezentace pro město," podotkl Mazanec.

V boji o semifinále narazí Mountfield na Zug s reprezentačním centrem Janem Kovářem.

Hokejová Liga mistrů - odveta osmifinále play-off:

Adler Mannheim - Mountfield Hradec Králové 1:1 (0:0, 0:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 50. Hungerecker (Lehtivuori, Lampl) - 40. M. Chalupa (Jergl, R. Pilař). Rozhodčí: Öhlund, Björk (oba Švéd.) - Hurtik (Něm.), Leermakers (Niz). Vyloučení: 4:7. Bez využití. Diváci: 3611. První zápas: 0:1, postoupil Hradec Králové.

Hradec Králové: Mazanec - Linhart, Čáp, Cibulskis, Nedomlel, Rosandič, F. Pavlík, Šalda - Červený, Koukal, Jergl - R. Pavlík, Cingel, Smoleňák - M. Chalupa, Dragoun, Paulovič - Perret, Kubík, Kevin Klíma, Rákos - R. Pilař. Trenéři: V. Růžička st., T. Martinec, Krátoška a P. Svoboda.

HC Lausanne - HC Škoda Plzeň 4:4 v prodl. (3:2, 0:0, 0:2 - 1:0)

Branky a nahrávky: 6. Jeffrey (Keninš, Ch. Bertschy), 12. P. Lindbohm (Vermin), 16. Moy (Nodari), 61. Emmerton (Genazzi) - 10. Kracík (Pour), 12. L. Kaňák (Roman Vlach, Pour), 47. Kantner (Kracík), 54. Rob (M. Houdek, Malát). Rozhodčí: Piechaczek (Něm.), Nikolic (Rak.) - Altmann, T. Wolf (oba Švýc.). Vyloučení: 2:4. Bez využití. Diváci: 3239. První zápas: 2:1, postoupilo Lausanne.