Plíšková zatím na to nemá být (znovu) světovou jedničkou

02.09.2019
V letošním roce často Karolína Plíšková vstupuje do turnajů s vědomím, že případný úspěch (a zároveň zkolabování spolufavoritek) jí může znovu dosadit na pozici číslo jedna v tenisovém žebříčku. I na probíhajícím US Open mohla mít takovéto myšlenky, po včerejšku ale na ně může zapomenout. Nezvládla totiž osmifinále proti Britce Johanně Kontaové a podlehla jí 7:6, 3:6 a 5:7.

Už vstup do utkání nevyšel Plíškové ideálně. Ztratila svůj servis a poté si co si obě hráčky následně držely podání, to vypadalo na vítězství Britky v první setu. Jenže za stavu 5:4 i ona ztratila svůj servis a sada poté došla do tie-breaku. V něm dominovala česká hráčka 7:1.
Ve druhém setu to byla naopak Plíšková, kdo se ujal výhodnějšího vedení - 3:1. Avšak pět následných gamů patřilo britské tenistce, takže set vyhrála poměrem 6:3.
Ve třetí sadě si obě hráčky až do stavu 5:5 držely svůj servis. Poté se však Kontaové povedlo světovou trojku brejknout a následně vyhrála své podání a tím i celý zápas.

„V určitých momentech hrála (Kontaová) extrémně dobře, takhle proti mě nikdy nehrála. Šla na riziko a kazila míň než jindy. Ale šlo to vyhrát. Měla jsem šance, ale nevyužila je,“ řekla po utkání Plíšková.

Úspěch nezaznamenal český tenis ani v ženské čtyřhře, v které Květa Peschkeová spolu s Američankou Nicole Melicharovou podlehly páru Gauffová, McNallyová (USA) 3:6, 6:7.