reklama

Plíšková vstoupila do travnaté sezony úspěšně. Naopak Siniaková rychle skončila

17.06.2019
Od tohoto týdne se už tenis defenitivně přestěhoval na trávu. Turnaje na lehce střiženém zeleném pažitu se hrají po celé Evropě. V Birminghamu a na Mallorce se představily i české hráčky. Zatímco Karolína Plíšková a Barbora Strýcová své úvodní zápasy v Anglii zvládly, Kateřina Siniaková ve Španělsku vypadla hned v prvním kole.

Plíšková, která je v současnosti na třetím místě světového žebříčku, si poradila s Rumunkou Mihaelou Buzarnescuovou 6:3, 6:4. A ve druhém kole se může střetnout se svou sestrou Kristýnou, ta však musí zítra porazit Bulharku Tomovou.
Stýcová to měla v prvním kole složitější. Domácí Heather Watsonovou zdolala až ve třech setech 3:6, 6:3 a 6:4. V boji o čtvrtfinále jí čeká Tchajwanka Hsiehová, která je v Birminghamu shodou okolností její parťačka ve čtyřhře.

Dlouho ve Španělsku nepobyla Siniaková, když podlehla Belgičance Alison van Uytvanckové 2:6, 6:3, 3:6. Zatímco pro českou hráčku to byl letošní první travnatý zápas, belgická tenistka už hraje třetí "zelený" turnaj za sebou. I to možná rozhodlo, že Belgičanka byla na tomto velmi specifickém povrchu více rozehraná.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz