reklama

Plíšková se rozloučila s Martinezovou. Kdo jí teď bude trénovat?

07.11.2019

Vloni v této době se česká tenistka Karolína Plíšková rozplývala nad novou spoluprací se španělskou trenérkou Conchitou Martinezovou. Rok se sešel s rokem a Plíšková dala wimbledonské vítězce z roku 1994 sbohem. "Děkuji Conchitě za odvedenou práci, myslím, že jsem se díky ní stala lepší hráčkou. Doufám, že se jí bude i dál dařit. Já se teď chci zkusit zase ještě posunout," uvedla Plíšková.

Martínezová začala s Plíškovou spolupracovat během loňského US Open, kdy už českou hráčku koučovala Australanka Rennae Stubbsová. S tou se Plíšková rozloučila letos v květnu a svěřila se "do péče" jen Martínezové.

Letošní rok byl pro Plíškovou velmi povedený, vyhrála čtyři turnaje, je na druhém místě ve světovém žebříčku a navíc dominovala ve statistice nasázených es, kterých dala 488. Nadále se jí však nedaří vyhrát grandslam. I proto se rozhodla pro další změnu.

Nového kouče či koučku představí Plíšková se svým manželem a zároveň manažerem Michalem Hrdličkou v nejbližší době.
V jejím realizačním týmu zůstávají chorvatský kondiční trenér Azuz Simčič, fyzioterapeut Salvador Guzman a mentální kouč Marian Jelínek.

V začátcích velké kariéry trénoval Plíškovou Jiří Vaněk, kterého poté vystřídal David Kotyza.

Plíšková si nyní po sezoně užívá zasloužené volno od tenisu. "Poletím do Miami na focení pro partnera a potom mě čeká dovolená v teple. Přípravu na další sezonu zahájím na konci listopadu," prozradila nejbližší plány rodačka z Loun.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíNoviny.cz