Plíšková se dostává před Paříží do skvělé formy. V Římě zabojuje o titul

18.05.2019
Už jen jeden krůček chybí české tenistce Karolíně Plíškové k vítězství na antukovém turnaji v Římě. Soupeřkou jí bude Britka Johanna Kontaová.

Světové sedmičce se povedlo v semifinále porazit Řekyni Marii Sakkariovou 6:4, 6:4. Pokud by se Plíškové podařilo ve finále zvítězit, byl by to její druhý letošní (po Brisbane) a celkově 13. turnajový triumf.
Začátek semifinále se ale naší hráčce nevydařil, prohrávala 2:4. Plíškové ale možná pomohla i krátká pauza kvůli dešti, a pak už měla zápas plně ve své režii. Týden před grandslamovým turnajem v Paříži se tak 27letá tenistka dostává do skvělé formy.

Ještě předtím se povedlo Plíškové vyhrát nad Běloruskou Viktorii Azarenkovou 6:7, 6:2, 6:2. Možná se tento zápas mohl odehrát jen ve dvou setech, jenomže Plíšková nedotáhla nadějné vedení v první sadě 4:1 a poté 5:3 do vítězného konce. V dalších dvou setech ale už česká tenistka dominovala a oplatila tak Bělorusce nedávnou třísetovou porážku ze Stuttgartu.
"Za posledních pár let jsem sehrála spoustu třísetových duelů. Nepanikařím, když prohraju první nebo druhý set. Pořád bojuju. Do třetího setu jdu s klidem, protože vím, že jsem jich spoustu vyhrála," řekla Plíšková. "Co se týče fyzičky, cítím se skvěle. Příště to ale stejně radši zkusím zvládnout ve dvou," dodala s úsměvem.

Naopak semifinále bylo konečnou pro Markétu Vondroušovou, která podlehla Kontaové 3:6, 6:3 a 1:6.