reklama

Plíšková s Vondroušovou zatím v Indian Wells válí. Už jsou v osmifinále

12.03.2019
Markétě Vondroušové se povedlo v únoru postoupit na turnaji v Budapešti do finále a už je nyní je jisté, že i březnový měsíc bude úspěšný. Na prestižním turnaji v americkém Indian Wells už je mezi nejlepšími šestnácti.
Avšak začátek druhého kola proti 22. nasazené Lotyšce Jeleně Ostapenkové nezačal zrovna ideálně, brzy prohrávala 0:4. Poté však zabojovala, dvakrát získala soupeřčino podání a jelo se odznovu. Jenže pak opět ztratila své podání a následně i celý set.
Ve druhé sadě to bylo naopak, tentokrát to byla česká hráčka, která zvládla koncovku.
Třetí set byl dlouho vyrovnaný, poté se ale české tenistce povedlo za stavu 5:4 prolomit Lotyščin servis a získat tak celé utkání.

Lehčí práci měla Karolína Plíšková, která s Belgičankou Ysaline Bonaventurovou ztratila jen pět gamů. Oběma hráčkám se zpočátku nedařilo udržet svá podání, až se to v páté hře povedlo české tenistce. Naopak Belgičanka, která se dostala do hlavní soutěže přes kvalifikaci, nadále na servisu tápala a udělala celkově dvanáct dvojchyb.

V souboji o čtvrtfinále se Plíšková střetne s Estonkou Anett Kontaveitovou. Na Vondroušovou čeká bývalá světová jednička Rumunka Simone Halepová.

Ve čtyřhře se na tomto turnaji daří světovým jedničkám Kateřině Siniakové a Barboře Krejčíkové, které ve druhém kole porazily polsko-čínský pár Rosolská, Jang Čao-süan 7:6 (7:2), 4:6, 10:7.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz