Plíšková porazila Kvitovou a je v semifinále Turnaje mistryň

25.10.2018
"Sestrovražedný" souboj dnes nabídl program prestižního Turnaje mistryň v Singapuru. Ve dvouhře se zde totiž střetly Karolína Plíšková s Petrou Kvitovou. Tenistky, na které budeme v listopadu spoléhat při finále Fed Cupu proti USA, se střetly o postup do semifinále. Nakonec byla úspěšnější Plíšková, která porazila svoji krajanku 6:3, 6:4.

Jako celý turnaj i dnes se Kvitová trápila na servisu. Formu na svoji silnou zbraň si zkrátka do Singapuru nevzala a od toho se odvíjelo její neúspěšné učinkování na Turnaji mistryň. Hned na začátku přišla o své podání, když udělala tři dvojchyby...To jí natolik nalomilo, že posléze prohrála znovu své podání a byl tu stav 0:4. Kvitová se však nevzdala a snažila se první sadu ještě zdramatizovat. Plíšková si však ale už výhru v první setu vzít nenechala.
Druhý set začal naopak lépe pro Kvitovou, která záhy vedla 3:0. Plíšková však byla trpělivá a za to přišla odměna v podobě vyrovnání stavu a posléze přišel i následný zisk druhé sady.
Plíšková si tak minimálně zopakuje loňské semifinále.

Z její skupiny postoupila i Ukrajinka Elina Svitolinová, která porazila loňskou obhájkyni Dánku Caroline Wozniackou 5:7, 7:5, 6:3.
O jejich soupeřkách rozhodnou zítřejší zápasy, v kterých se střetnou Osakaová (Jap.) s Bertensovou (Niz) a Kerberová (Něm.) se Stephensonovou (USA).