Plíšková ovládla italskou metropoli a bude druhá na světě

19.05.2019
Třináctý triumf v kariéře si dnes na antukovém turnaji v Římě připsala česká tenistka Karolína Plíšková. Ve finále porazila Britku Johannu Kontaovou 6:3, 6:4. Toto vítězství zároveň znamená, že se Plíšková vyhoupne ze sedmé příčky na post číslo dvě světového žebříčku.

První set se rozjel pro Plíškovou skvěle. Brzy vedla 3:0, poté 5:2 a o vítězce úvodní sady bylo jasno.
Druhý set byl zpočátku vyrovnaný, pak ale naše tenistka za stavu 3:3 vzala soupeřce podání, na což Kontaová nedokázala zareagovat.

"Byl to skvělý týden, prošla jsem si pár těžkými zápasy a jsem nadšená, že jsem to mohla dneska takhle krásně dokončit," řekla Plíšková při slavnostním ceremoniálu. "Hrála jsem tady první finále a doufám, že nebylo poslední."

Zajímavostí je to, že trenérka Plíškové Conchita Martínezová vyhrála v italské metropoli dokonce čtyřikrát (1993 - 1996). Takže její svěřenkyně má před sebou určitou motivaci.

Příští týden už začíná grandslamový turnaj v Paříži. Nebylo by špatné, kdyby skvělá antuková forma vydržela Plíškové ještě několik týdnů.