reklama

Plíšková ovládla Brisbane, Berdych zůstal těsně pod vrcholem

06.01.2019
Naprosto úžasně začal český tenisový rok. Karolína Plíšková vyhrála turnaj v australském Brisbane, Tomáš Berdych dosáhl finále v katarském Dauhá.

Lepší vstup do sezony si osmá hráčka světa (v novém žebříčku jistě poskočí výše) nemohla přát. V Brisbane si jí povedlo, stejně jako před dvěma lety, ovládnout turnaj na rychlém povrchu.
Finále proti Ukrajince Tsurenkové však vůbec nebylo jednoduché. V prvním setu jí zlobilo podání, navíc soupěřka skvěle trefovala lajny. První sada tak patřila Ukrajince v poměru 6:4.
I ve druhém setu přišla Plíšková o servis, dokázala si ho však vzít zpátky a pak to byla ona, kdo měl brejk. V sadě tak zvítězila 7:5.
Naopak ve třetím setu naprosto vládla a získala ho v poměru 6:2 . Je však nutné podotknou, že si Tsurenková poranila kotník, což jí hodně limitovalo.
"Brisbane je můj oblíbený turnaj, je skvělé tady začínat sezonu. Je jasné, že se sem za rok vrátím," řekla Plíšková ještě na kurtu. "Děkuji svému týmu a Rennae, půlka téhle trofeje je tvoje," vzpomněla i svou trenérku Stubbsovou.
Plíšková se nyní přesune do Sydney, kde jí los na první kolo určil její finálovou soupeřku! Očekává se však, že se Tsurenková kvůli zraněnému kotníku odhlásí, aby byla připravená na Australian open, který začíná za osm dní.

Těsně pod vrcholem zůstal Tomáš Berdych, ve finále v katarském Dauhá prohrál se Španělem Bautistou ve třech setech 4:6, 6:3 a 3:6. I tak je to pro něj úžasný úspěch, když si uvědomíme, že sedm měsíců nehrál kvůli bolavým zádům žádný zápas!
V prvním setu finále si prohrál Berdych svoje podání a umožnil tak soupeři dotáhnout sadu do vítězného konce. Ve druhém dějství to bylo naopak, musel tedy rozhodnout třetí set. V něm už Berdych prohrával 1:5, povedlo se mu sice poté získat dvě hry za sebou, ale to bylo vše.
"Je to skvělé pro sebevědomí, což jsem určitě potřeboval. Je to bonus a vážím si toho, ale zůstávám pokorný a trpělivý. Byl to jen první týden roku," podotkla česká mužská tenisová jednička.
Příští týden měl hrát v australském Aucklandu, ale nakonec se rozhodl odpočinout si a připravit se na australský grandslamový turnaj. "Je můj oblíbený grandslam, takže se tam těším. Zkusím tam navázat na své výkony tady a odehrát skvělý turnaj," prohlásil Berdych.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz