reklama

Petra Kvitová byla u soudu. Nechtěla se však potkat s mužem, který jí přepadl

05.02.2019
Tenistka Petra Kvitová dnes zažívala nepříjemné chvíle, ne však na kurtu za nepříznivého stavu, ale u Krajského soudu v Brně, kde vypovídala ohledně svého přepadení z prosince 2016.

Česká tenistka si nepřála vypovídat v přítomnosti obžalovaného, a tak jí soud povolil vypovídat mimo soudní síň. Její výpověď trvala dlouhou hodinu a půl.

„Byla jsem ve svém prostějovském bytě, když kolem půl deváté zazvonil zvonek. Měla jsem od osmé do deváté napsáno, že může přijít dopingová kontrola,“ začala popisovat Petra Kvitová osudný den. Za dveřmi stál muž, který tenistce oznámil, že jde na revizi kotle. Kvitová mu však pověděla, že žádný kotel nemá. Muž si tak vymyslel, že přichází i kvůli teplé vodě.
V tu chvíli udělala rodačka z Bílovce na Novojičínsku velkou chybu a pustila ho do bytu.
„Přes bzučák jsem ho pustila dovnitř, šla jsem mu naproti z bytu. Když vešel za mnou do bytu, řekl, že to tam mám hezký. Já řekla, že mám dvě koupelny, šli jsme do té velké. Chtěl po mně, abych zapnula teplou vodu, tak jsem ji zapnula, v tu chvíli jsem měla zezadu nůž na krku. Popadla jsem ho (nůž) a chytila ho oběma ruka, levou rukou jsem objala i čepel,“ pokračovala Kvitová u výslechu.
Když kolem sebe viděla spoustu krve, začala křičet. "Mobil jsem měla na koberci a snažila jsem se ho nahmatat, on se ho snažil oddálit,“ vypověděla tenistka.
Ptala se útočníka, co chce. On řekl nesmyslnou větu: "Chci čas." Kvitová však namítla, že čas nemá a musí okamžitě do nemocnice. Nabídla mu deset tisíc, které měla doma. Násilník je přijal a odešel.
Tenistka okamžitě zavolala záchrannou službu i policii.

Obžalovaný Radim Žondra od začátku svého zatčení stále opakuje to samé: "Nemůžu říct, co se v tom bytě stalo, protože jsem v něm nebyl." Dále vypověděl, že v době přepadení byl v na stavbě v Napajedlích na Zlínsku. Avšak žádné svědky na to nemá.

K dnešnímu slyšení byl povolán i znalec z oboru soudního lékařství Martin Dobiáš, který potvrdil slova Kvitové o charakteru zranění. „Je reálné, aby to poranění vzniklo držením nože,“ podotkl soudní znalec.

Zítra bude jednání pokračovat výslechy dvou znalců a dalších svědků.

Žondra je v tuto chvíli ve vazbě, ale kvůli jinému případu. Před třemi lety na základě jeho tipu přepadli lupiči advokáta, kterého nejdříve mučili a poté okradli o věci v hodnotě 50 tisíc korun.
To však nebyl jeho jediný škraloup. V roce 2012 se podílel na přepadávání osamělých důchodců. Byl za to poslán do vězení na sedm a půl roku, poté ho však soud propustil na podmínku.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz