Pastrňákova řada zařídila obrat v utkání. Boston si drží neporazitelnost

09.10.2019
Tři zápasy, tři výhry. Takovouto bilanci mají hokejisté Bostonu v začátku kanadsko-americké soutěže. Jejich vítězství jsou o to cennější, že byla dosáhnuta na venkovních kluzištích. Noční zápas proti Vegas se povedl českému šikulovi Davidu Pastrňákovi, který jeden gól vstřelil a na další dva nahrál.

Vítězství proti týmu sídlícího v ráji kasín se však nerodilo lehce. Boston už v 9. minutě prohrával 2:0. Za tři minuty se ale povedlo Pastrňákovi snížit. Ke konci první třetiny přihrál český reprezentant Marchandovi, který vyrovnal. To samé se opakoval na začátku druhého dějství. „Najednou jsme vedli,“ kroutil bostonský kouč Bruce Cassidy hlavou. „V tom je náš tým vážně dobrý. Ví, jak správně hrát a dojít k vítězství. Nepanikaří. A ti tři, co dokážou vymyslet... Jejich řada byla excelentní,“ zmínil trenér i Bergerona, který pomáhal před vstřelenými brankami tím, že protihráče napadal a tím získával puky.

Útočník Vegasu Max Pacioretty byl logicky naštvaný. „Dovolili jsme jim ty góly, jako by to byl nějaký dárek,“ štvalo Paciorettyho. „Bylo by fajn, kdybychom chvíli vedení i intenzitu udrželi. Přece nechceme, aby se jejich nejlepší hráči cítili dobře. Víme, co dokážou.“

Ve 22. minutě přidal na 2:4 gól Krug. Domácí už jen pár minut před koncem snížili na konečných 3:4. Autorem gólu byl právě Pacioretty.