Pastrňák zažil skvělý večer. Dvěma góly pomohl Bostonu k vyrovnání série

18.04.2019
V nočním zápase ukázal český hokejista David Pastrňák svojí šikovnost a dvěma góly přispěl k výhře svého Bostonu nad Torontem 6:4.
Pro Boston je to důležitá výhra, protože se mu tak povedlo vyrovnat sérii play-off na 2:2.

Medvědi, jak se bostonským hokejistům říká, měli skvělý úvod do utkání, už v 7. minutě vedli 2:0. Toronto však dokázalo do konce prvního dějství snížit a na začátku druhé třetiny dokonce vyrovnat. Za chvíli ale přišly hvězdné Pastrňákovy chvíle, když během 95 sekund dokázal dvakrát skórovat.
Ve 46. minutě už vedl Boston dokonce 5:2. Torontu se povedlo snížit na rozdíl jednoho gólu, Boston však v poslední minutě při soupeřově power-play uzavřel na konečných 6:4. Pastrňák byl vyhlášen první hvězdou zápasu.

Východní konference - 4. zápas:
Toronto - Boston 4:6 (1:2, 1:2, 2:2)
Branky: 22. a 52. Matthews, 18. Hyman, 54. Dermott - 24. a 25. Pastrňák, 4. McAvoy, 7. Marchand, 46. Chára, 60. Nordström (Krejčí). Střely na branku: 42:31. Diváci: 19 638. Hvězdy zápasu: 1. Pastrňák (Boston), 2. Matthews (Toronto), 3. Marchand (Boston). Stav série: 2:2.

V noci se dařilo i Dallasu, v jehož dresu nastupují obránce Radim Polák a útočník Radek Faksa. Tým z Texasu porazil Nashville 5:1 a také srovnal sérii na 2:2.

Naopak moc spokojeně se neusínalo útočníkovi Calgary Michaelu Frolíkovi. Jeho mužstvo podlehlo Coloradu v prodloužení 2:3 a v sérii už to má nahnuté, prohrává 1:3. V brance Calgary opět nedostal příležitost David Rittich.

Dnes se představí i další čeští hráči, jejichž týmy postoupily do play-off. Carolina (brankář Petr Mrázek) - Washington (útočník Jakub Vrána). San Jose (útočníci Tomáš Hertl a Lukáš Radil) - Vegas (útočník Tomáš Nosek).