reklama

Pastrňák ukázal svou velikost i co se týká srdce

06.02.2019
Do konce zápasu Boston - New York Islanders zbývalo za stavu 2:1 něco kolem minuty, když se hosté rozhodli pro power-play nebo-li hru bez brankáře. Je to tradiční snaha všech týmů na světě ještě něco s nepříznivým výsledkem udělat. Někdy se to povede, avšak stává se i, že nakonec tým o šesti hráčích dostane rozhodující gól do prázdné branky.

A to se přihodilo i v tomto utkání. Český útočník David Pastrňák získal puk a už mířil k prázdné "svatyni" Islanders a klidně mohl puk zasunout do sítě. On se však rozhodl přenechat kotouč svému spoluhráči Patrici Bergeronovi. Důvod? Tento 33letý Kanaďan hrál svůj tisící zápas v NHL a tou přihrávkou mu vzdal poctu. "Překvapil mě. Když jsem viděl, že se několikrát ohlédl, říkal jsem si 'Ale ne, on mi přihraje'. Ale věděl jsem, že jsme byli sami a může si to dovolit. Moc si toho vážím, hodně to pro mě znamená," podotkl po zápase dojatý Bergeron. "Samozřejmě to byl pro mě výjimečný zápas a hlavně jsem si přál, abychom vyhráli," dodal jubilant.

Byla to druhá Pastrňákova přihrávka na Bergerona v tomto zápase.

To že Pastrňák nesobecky přihrál svému spoluhráči, jenom ukazuje, že český útočník je nejenom skvělý hráč, který může časem se dostat na vrchol historických tabulek českých hokejistů v NHL, ale i prokázal, jaká je jeho povaha.

V noci se trefili i další čeští hráči. Jakub Vrána za Washington a Pavel Zacha za New Yersey. Zatímco však první jmenovaný pomohl svému týmu k vítězství, Zachův jediný gól týmu nemohl porážce v žádném případě zabránit.
New Jersey - Los Angeles 1:5 (0:1, 1:0, 0:4)
Washington - Vancouver 3:2 (1:0, 0:0, 2:2)
Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz