Pastrňák s Krejčím pomohli Bostonu udržet šanci na Stanley cup

10.06.2019
Stav série mezi Bostonem a St. Louis je po šesti zápasech vyrovnaný. Příští utkání už ale rozhodne o vítězi Stanley cupu.

Před nočním zápasem vedlo St. Louis 3:2 a mohlo tak doma dokončit svou misi za ziskem nejslavnější hokejové trofeje. Avšak Medvědi z Bostonu to nechtěli připustit a díky vítězství 5:1 nyní sérii vrací k sobě domů. Zásluhu na tom mají i oba čeští hráči v dresu Medvědů. David Pastrňák jeden gól vstřelil a na další nahrál. David Krejčí pak přidal jednu asistenci.

Do vedení se dostal Boston v 9. minutě, když se po Pastrňákově přihrávce přesně trefil Marchand. Poté dlouhé minuty diváci žádný gól neviděli, avšak v poslední třetině jich naopak bylo požehnaně. Na začátku posledního dějství zvýšil na 2:0 Carlo a v 50. minutě už vedl Boston o tři branky. Podílel se na tom i Krejčí, který našel přihrávkou Kuhlmana. Domácím se sice povedlo ze dvě minuty díky O'Reillymu snížit, avšak poté v 54. minutě přidal čtvrtý gól hostí Pastrňák. Definitivní výhru zajistil dvě a půl minuty před koncem kapitán Chára.

"Hokejový svět sedmé zápasy miluje. Ať vyhraje lepší tým," prohlásil na tiskové konferenci trenér Bostonu Bruce Cassidy.
I přes prohru byl domácí kouč plný optimismu. "Kdybyste mi před čtyřmi měsíci řekli, že si zahrajeme sedmé finálové utkání, bral bych to. Venku se nám daří, v Bostonu jsme dvakrát vyhráli, takže si věříme," uvedl trenér St. Louis Craig Berube.

Sedmý zápas se odehraje ze středy na čtvrtek od 2:00 SELČ v Bostonu.

Finále Stanleyova poháru - 6. zápas:
St. Louis Blues - Boston Bruins 1:5 (0:1, 0:0, 1:4)
Branky a nahrávky: 53. R. O'Reilly (Pietrangelo, D. Perron) - 9. Marchand (Pastrňák, Krug), 43. Carlo (DeBrusk), 51. Kuhlman (Krejčí), 55. Pastrňák (Marchand, Kuraly), 58. Chára. Rozhodčí: Dwyer, Rooney - Amell, Cherrey. Vyloučení: 4:5, navíc Bortuzzo (St. Louis) 10 min. Využití: 0:1. Střely na branku: 29:32. Diváci: 18.890. Hvězdy zápasu: 1. T. Rask, 2. DeBrusk, 3. Krejčí (všichni Boston). Stav série: 3:3.

St. Louis: Binnington - Pietrangelo, C. Gunnarsson, Parayko, Bouwmeester, Bortuzzo, Dunn - Tarasenko, B. Schenn, Schwartz - D. Perron, R. O'Reilly, Sanford - Thomas, Bozak, Maroon - A. Steen, Sundqvist, Blais. Trenér: Craig Berube.
Boston: T. Rask - McAvoy, Chára, Carlo, Krug, C. Clifton, J. Moore - Pastrňák, Bergeron, Marchand - Kuhlman, Krejčí, DeBrusk - Heinen, Coyle, M. Johansson - Acciari, Kuraly, Nordström. Trenér: Bruce Cassidy.