Pastrňák s Krejčím a Hertlem postupují dál. Reprezentace na ně musí (zatím) zapomenout

24.04.2019
Ne že by trenér české hokejové reprezentace Miloš Říha byl smutný z toho, že Boston a San Jose postupují v play-off dál. Každý správný fanoušek fandí v NHL klubům, kde jsou čeští hráči. Ale...na druhou stranu by se samozřejmě nezlobil, kdyby mohl oslovit Davida Pastrňáka, Davida Krejčího (oba Boston) a Tomáše Hertla (San Jose), zda nechtějí přijet na reprezentační sraz a tím zároveň se i zúčastnit světového šampionátu, který začíná 10. května. Tito tři hráči by měli samozřejmě místo sestavě stoprocentně jisté, aniž by je musel 60letý kouč nějak zkoušet.

Oběma klubům se ale povedlo v sedmých rozhodujících zápasech zvítězit. Zatímco Boston svého soupeře porazil jednoznačně, San Jose muselo o svém postupu rozhodnout až v prodloužení.

Bostonu se povedla první třetina, kterou vyhrál 2:0. Torontu se sice podařilo snížit, ale to bylo ze strany tohoto kanadského klubu vše. Bostonští medvědi pak ještě přidali tři další trefy. Na jednu z nich přihrával i Krejčí.

To Hertl se na vítězství svého týmu podílel i brankou.
Když San Jose prohrávalo ve 44. minutě 0:3, těžko by na ně ještě někdo vsadil. "Žraloci" se však nevzdali a během čtyř minut vstřelili čtyři branky! Hráči Vegasu však dokázali ještě v poslední minutě vyrovnat. Nervydrásající zápas pak v nastaveném čase pro sebe rozhodlo San Jose.

„Byl to možná nejlepší zápas historie. Ty obraty, emoce, fanoušci... Užil jsem si to,“ zářil štěstím Hertl.

San Jose se ve druhém kole play off střetne s Coloradem. Na Boston čeká Columbus, který vyřadil suveréna základní části Tampu Bay.

Boston - Toronto 5:1 (2:0, 0:1, 3:0)
Branky: 15. Nordström, 18. Johansson, 43. Kuraly, 58. Coyle (Krejčí), 60. Bergeron - 24. Tavares. Střely na branku: 32:33. Diváci: 17 565. Hvězdy zápasu: 1. T. Rask, 2. Kuraly, 3. Nordström (všichni Boston). Konečný stav série: 4:3.

San Jose - Vegas 5:4 v prodloužení (0:1, 0:1, 4:2 - 1:0)
Branky: 50. a 53. Couture (na první Hertl), 51. Hertl, 54. Labanc, 79. Goodrow - 11. W. Karlsson, 30. Eakin, 44. Pacioretty, 60. Marchessault. Střely na branku: 48:38. Diváci: 17 562. Hvězdy zápasu: 1. Labanc, 2. Couture, 3. Hertl (všichni San Jose). Konečný stav série: 4:3.