reklama

Pastrňák přijede do Prahy. Do Česka opět zavítá NHL

08.11.2019
Čeští hokejoví fanoušci dostali předčasně vánoční dárek. Rozbalit si ho však mohou až příští rok na podzim.
Dnes ve Stockholmu na tiskové konferenci před dvěma zápasy mezi Tampou Bay a Buffalem oznámil komisionář NHL Gary Bettman, že se příští rok v pražské 02 aréně opět uskuteční zápas kanadsko-americké soutěže. Tentokrát se představí Boston s Nashvillem. A právě název prvně jmenovaného klubu vyvolalo mezi českými fandy velké nadšení, protože v jeho sestavě je naše současná největší hvězda David Pastrňák.

Velkou radost z tohoto utkání, které ale ještě nemá přesný termín, má právě i bostonský šikula. "Byl jsem nadšený, když jsem se dozvěděl, že si s Bostonem zahraju příští rok v Praze," řekl Pastrňák, který byl v 02 aréně před devíti lety jako divák při zápase shodou okolností svého současného klubu a Phoenixu (dnešní Arizona) Coyotes. "Pamatuju si, jak jsem jako dítě jel do O2 areny, abych ten zápas viděl. Nikdy nezapomenu na vášnivé fanoušky a atmosféru. Nemůžu se dočkat, až ucítím podobnou energii v Praze a Mannheimu," uvedl třiadvacetiletý havířovský rodák.

V zmiňovaném utkání už nastoupil další současný hráč Bostonu David Krejčí. "V roce 2010 jsme načali ročník přípravným utkáním v Severním Irsku a poté jsme hráli v Praze. Byla to velmi výjimečná zkušenost, o kterou jsem se podělil se svou rodinou, přáteli a spoluhráči. Byl to začátek sezony, kterou si navždy budu pamatovat," prohlásil Krejčí, čímž připomněl i tu skutečnost, že v tom ročníku vyhrál Boston Stanley cup.

Boston i Nashville sehrají před pražským zápasem přípravná utkání. Bruins se v německém Mannheimu střetnou s místním týmem Adler, Predators čeká duel ve Švýcarsku proti SC Bern.

Letos v říjnu se v O2 areně představily Philadelphia a Chicago.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz