reklama

Pastrňák i po sezoně dosáhl hattricku

18.06.2019
Potřetí za sebou má anketa Zlatá hokejka pro nejlepšího domácího hokejistu sezony stejného vítěze. Davidu Pastrňákovi z Bostonu se tak povedlo dosáhnout hattricku, což naposledy dokázal před více jak deseti lety Jaromír Jágr.

Jestliže ale v loňském roce byl útočník Bostonu jasným favoritem, letos se dávaly určité šance i Tomáši Hertlovi. Tento forvard ze San Jose nakonec ale skončil druhý, o dva body před dalším útočníkem Jakubem Voráčkem z Philadelphie. Čtvrtou příčku obsadil opět ofenzivní hráč a to David Krejčí z Bostonu. Tito hokejisté byli v první čtyřce i vloni, což dokumentuje, že si udržují konstantně vysokou formu.

Převahu hráčů z NHL dovršil pátým místem Michael Frolík z Calgary. Šestý v anketě skončil objev letošního MS Filip Hronek, který byl dokonce zvolen do All stars světového šampionátu, aniž by Češi získali medaili. Na sedmou příčku dosadili hlasující (zástupci Českého hokeje, trenéři reprezentace, mládežnických výběrů a klubů nejvyšší soutěže, stejně jako novináři, kteří se věnují lednímu hokeji) Dominika Kubalíka, který by si měl poprvé v kariéře vyzkoušet NHL. Od příští sezony bude nastupovat za Chicago.
Do nejlepší hokejové soutěže světa se možná ještě vrátí Jan Kovář, který se ve Zlaté hokejce umístil jako osmý, zatím však podepsal smlouvu se švýcarským Zugem.
V první desítce mají vždy zastoupení i brankáři, tentokrát se této cti dostalo Davidu Rittichovi.
Z loňské desítky svou pozici obhájil už jen Milan Gulaš z Plzně, který opět skončil desátý.

51. ročník ankety Zlatá hokejka:

1. David Pastrňák (Boston Bruins/NHL) 464 bodů, 2. Tomáš Hertl (San Jose Sharks/NHL) 405, 3. Jakub Voráček (Philadelphia Flyers/NHL) 403, 4. David Krejčí (Boston Bruins/NHL) 336, 5. Michael Frolík (Calgary Flames/NHL) 233, 6. Filip Hronek (Detroit Red Wings/NHL; Grand Rapids Griffins/AHL) 231, 7. Dominik Kubalík (HC Ambri-Piotta/Švýc.) 215, 8. Jan Kovář (Providence Bruins/AHL; HC Škoda Plzeň) 204, 9. David Rittich (Calgary Flames/NHL) 132, 10. Milan Gulaš (HC Škoda Plzeň) 127.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz
  • Voráček jde do Pardubic

    21.11.2019 | Po přečtení titulku si možná někteří plácnou do čela a řeknou si: Co blbne?! Opustit NHL a jít do extraligy. Dát sbohem Philadelphii a přijmout nabídku...číst dále