reklama

Pastrňák hned na začátku sezony řádí. Včera pomohl zničit Ottawu

09.10.2018
Během tří zápasů nasbíral český útočník ve službách Bostonu Bruins David Pastrňák pět bodů. Především se mu povedl včerejší domácí zápas proti Ottawě Senators, dva góly vstřelil a na další dva přihrával. I díky němu tak Boston vyhrál 6:3.
Jeho osobním rekordem je však zisk šesti bodů (3 góly + 3 přihrávky), které nasbíral letos na jaře v play-off v zápase proti Torontu.
V kanadském bodování se Pastrňák v tuto chvíli pohybuje v první desítce.

Z českých hráčů se zatím v letošní sezoně gólově prosadili Tomáš Hertl (San Jose), Michael Frolík (Calgary) a Jakub Vrána (Washington). Dva body za nahrávky mají Jakub Voráček (Philadelphia) a mladíček Filip Chytil (Rangers). Poprvé v NHL bodoval i největší český talent Martin Nečas z Caroliny

Z českých brankářů se zatím do branky letos v zámoří postavil jen Petr Mrázek z Caroliny. Ve dvou zápasech dostal sedm gólů.

Nejistá situace je kolem útočníka New York Islanders Jana Kováře. Poté co se nedostal do prvního týmu, měl nastoupit za farmu, ale tam prý zatím nedorazil. Spekuluje se, že by se mohl s newyorským klubem dohodnout na návratu do Evropy.

Co se týká statistik, vysoko je z českých hráčů i Filip Hronek. Tato čísla však nejsou mnoho potěšující - 16 trestných minut.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz