Pardubice si zaslouží být na dně. Když už neporazí ani Chomutov...

12.01.2019
HC Kometa Brno - HC Energie Karlovy Vary 3:1 (3:0, 0:1, 0:0)

Do branky extraligové Komety se poprvé postavil teprve osmnáctiletý Lukáš Dostál, který nás na přelomu roku reprezentoval na MS do 20 let v Kanadě. Včera potvrdil, že si formu (jako jeden z mála českých hráčů na šampionátu obstál) ze zámoří ponechal a výrazně pomohl Brnu k vítězství.
Kometa z posledních pěti zápasů čtyři vyhrála a nenápadně se posouvá tabulkou vzhůru.
To Karlovy Vary vyhrály naposledy za tři body před více jak měsícem (!) a na desáté místo zaručující play-off ztrácejí osm bodů.

Branky a nahrávky: 4. Zaťovič (O. Němec, Baranka), 6. Štencel (L. Čermák), 10. P. Holík (Mueller) - 32. T. Mikúš (J. Černý, Roman Vlach). Rozhodčí: Hribik, Kubičík - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 3:5. Bez využití. Diváci: 7700 (vyprodáno).

HC Sparta Praha - PSG Berani Zlín 3:2 (2:0, 0:1, 1:1)

I v tomto zápase došlo k premiéře v brankovišti. Poprvé v této sezoně nastoupil do zlínské svatyně Libor Kašík, který za ševce chytal v loňském ročníku (tu letošní začal v Chabarovsku a následně v Brně). K vítězství svému týmu ale nepomohl.
Aby nebylo premiér v tomto kole málo, i ve sparťanském dresu nastoupil poprvé Kevin Klíma, syn slavného otce a hned se uvedl první brankou zápasu. Kromě Klímy se v 8. minutě trefil ještě Pech. Obě branky padly v rozmezí 25 vteřin!
Zlín se nevzdával, povedlo se mu ve 2. třetině snížit, poté ale Sparta opět utekla na rozdíl dvou branek a vítezství už uhájila.

Branky a nahrávky: 8. Kevin Klíma (Sill, Košťálek), 8. Pech (Kumstát), 53. A. Kudrna (Blain, P. Vrána) - 37. Fořt (Kubiš, J. Ondráček), 59. Lakatoš (D. Nosek, Freibergs). Rozhodčí: Šír, Horák - J. Frodl, Lederer. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:2. Diváci: 7236.

HC Škoda Plzeň - BK Mladá Boleslav 2:3 v prodl. (0:1, 2:0, 0:1 - 0:1)

Plzeňští hráči doma více jak měsíc neprohráli, včera jim však tato série skončila a byli rádi, že získali za prodloužení alespoň bod.
"Třetí třetina ukázala, jak se o vítězství nebojuje. Apeluji na některé hráče, aby se zmátořili. V takhle nabitém programu to nejde hrát jen na pár hráčů, kteří to táhnou. Hokej se hraje šedesát minut a všichni musí hrát na sto procent celý zápas. Dominiku Frodlovi nic nevyčítám, je to náš bojovník. Má na nějaký výkyv právo. Je to skvělý gólman a kluk. Připisuji to hráčům, kteří neodvádějí sto procent své práce. Hráčům jsem to již řekl a budu jim to opakovat. Chtěl bych poděkovat naopak klukům, kteří ubránili dlouhé oslabení na konci druhé třetiny," řekl na rovinu, jak to vidí, plzeňský trenér Ladislav Čihák.
Oba týmy jsou na pomezí první šestky, bude to do konce základní části ještě velký boj o play-off.

Branky a nahrávky: 22. Eberle (Kodýtek), 35. Allen (Jan Kovář, Indrák) - 20. Žejdl (Vondrka), 45. Pláněk, 63. D. Šťastný (Pláněk). Rozhodčí: Obadal, Pešina - L. Kajínek, K. Zavřel. Vyloučení: 4:4. Bez využití. Diváci: 5757.

HC Verva Litvínov - Mountfield Hradec Králové 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)

Hradci Králové se nadále daří držet se těsně za vedoucí dvojicí Liberec, Třinec. Včera to však s vítězstvím v Litvínově neměl vůbec jednoduché. Oba týmy vstřelily gól ve třetí minutě. V tu chvíli to vypadalo na zápas s brankovými hody. Jenže střelci obou týmů pak "mlčeli" celých padesát minut. Pak se trefil tahoun Východočechů Smoleňák a hosté vezli domů tři body.

Branky a nahrávky: 3. V. Hübl (F. Lukeš, Válek) - 3. Koukal (Smoleňák, Cibulskis), 53. Smoleňák (Koukal, Zámorský). Rozhodčí: Hradil, Bejček - Komárek, Lučan. Vyloučení: 4:2. Bez využití. Diváci: 4623.

HC Dynamo Pardubice - Piráti Chomutov 2:3 po sam. nájezdech (1:1, 0:1, 1:0 - 0:0)

Když už Pardubice nedokáží doma zabrat ani proti předposlednímu Chomutovu, tak si to dno tabulky opravdu zaslouží. Chomutov potřetí za sebou neprohrál. Tato série se mu povedla v této sezoně poprvé! Jeho šance na play-off tak není ještě úplně beznadějná, hlavně díky tomu, že týmům před ním (Karlovy Vary, Zlín a Litvínov) se vůbec v posledních kolech nedaří.

Branky a nahrávky: 3. Perret (Eklund), 49. Machala (Daniel Voženílek, Ihnacak) - 15. Raška (Klhůfek), 36. Jank (V. Růžička ml., Flemming), rozhodující sam. nájezd V. Růžička ml. Rozhodčí: Nikolic (Rak.), Kika - D. Jelínek, Brejcha. Vyloučení: 8:6, navíc Tomica (Chomutov) 10 min. Využití: 1:2. Diváci: 6465.

Bílí Tygři Liberec - HC Olomouc 5:1 (2:0, 2:0, 1:1)

Nejméně do dnešního večera, kdy se uskuteční dohrávka 34. kola extraligy mezi Vítkovicemi a Třincem, se udrží Bílí tygři z Liberce na čele tabulky.
"Porážka 1:5 hovoří za vše. Myslím si, že Liberec byl po celý zápas lepší. V první třetině jsme hráli moc oslabení a Liberec se tak dostal do hry. My jsme moc nehráli s pukem a naše sebedůvěra šla dolů. Dostali jsme dva góly během jedné minuty a potom už jsme neměli na to, abychom zápas zvrátili. Alespoň se nám povedlo vstřelit gól, což je dnes asi jediné pozitivum," podotkl olomoucký trenér Jan Tomajko.

Branky a nahrávky: 17. L. Krenželok (J. Vlach, Ordoš), 18. L. Hudáček (Birner), 30. Ševc (T. Hanousek, L. Hudáček), 36. Birner (M. Kvapil), 60. Šmíd (P. Jelínek) - 47. J. Galvas (Ostřížek). Rozhodčí: Jeřábek, Veselý - Gerát, Hynek. Vyloučení: 4:7. Využití: 2:0. Diváci: 5575.