reklama

Pardubice nechtějí opět zažít sezonu hrůzy. Odnesl to generální manažer

21.05.2019
Hokejové Pardubice prožily, mírně řečeno, velmi nepovedenou sezonu. První polovina ročníku 2018/19 byla tak špatná, že už o Vánocích bylo jasno v tom, že se východočeský klub nevyhne skupině hrající o záchranu. Ani dvě výměny trenéra tomu nezabránily.
Pod trenérem Ladislavem Lubinou nakonec alespoň Východočeši vcelku suveréně zvládli baráž o extraligu a zachovali si tak příslušnost v nejvyšší soutěži i pro příští sezonu.


V klubu však vědí, že si nemohou říci: konec dobrý, všechno dobré. Naopak.
Jak se říká: ryba smrdí od hlavy, i proto se už nadále nepočítá s Dušanem Salfickým na pozici generálního manažera. V klubu však přesto zůstane. "S Dušanem jsem měl několik dlouhých debat o jeho pozici v klubu. Jsem přesvědčený, že má co nabídnout především v oblasti rozvoje obchodních vztahů. Zároveň je velmi dobře jazykově vybavený a pomůže v komunikaci na mezinárodní úrovni," uvedl generální ředitel klubu Martin Sýkora.

Včerejší dozorčí rada též rozhodla, že se oddělí sportovní a obchodní úsek. Sportovní část bude mít na starosti Jaromír Kverka, obchodní bude řídit Ondřej Šebek.

A Kverka ihned ve své pozici oznámil, že se do Pardubic vrací útočník Radostav Tybor. To však nebude samozřejmě jediná posila týmu, fanoušci se mohou těšit na další jména, která by měla dostat Pardubice zase do vyšších pater tabulky. "Několik dalších hráčů je v jednání. Doufám, že je budeme moci představit v nejbližší době. Stejně jako kádr A týmu se rýsuje i realizační tým. Oslovil jsem několik potenciálních asistentů, mezi nimi například i Otakara Janeckého. Chtěl bych, aby nám pomohl s rozvojem herních situací a individuálních dovedností, ve kterých sám vždy vynikal," uvedl Kverka.

Jediná pozice, která zůstává nezměněná, je hlavní trenér. Ladislav Lubina má nadále důvěru představitelů klubu. „Jsem rád, že zde mohu pokračovat a na novou sezonu v Pardubicích se moc těším. Doba posledních týdnů byla hektická, po baráži se udála spousta změn. Nyní si vše sedá, domlouváme si pravidla fungování, věřím, že nebudeme mít žádný problém a že nastolíme taková pravidla, aby byl pardubický fanoušek v sezoně spokojený,“ řekl kouč.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz