Šok s Běloruskem je zapomenut. Čeští mladíci přehráli obhájce titulu

21.04.2019
Čeští hokejisté do 18 let vstoupili do světového šampionátu, který se koná ve Švédsku, nečekanou prohrou s Běloruskem (3:4). Následně se jim ale povedlo porazit hladce Švýcarsko 8:2 a dnes si dokonce připsali výhru nad Finskem 4:2.

Čeští mladíci měli skvělý vstup do utkání. Už po 38 vteřinách poslal národní tým do vedení Lang. Česko vyhrálo první třetinu i díky skvělému výkonu brankáře Paříka, který pochytal osmnáct finských střel!
Český gólman poprvé inkasoval ve 29. minutě. Češi si však už za pět minut vzali vedení zpět, když se v přesilovce přesně trefil Koffer.
Česku se povedlo v 50. minutě zvýšit na 3:1 (Toman) a v tu chvíli to vypadalo s naší výhrou velmi nadějně. Definitivní pojistku dal minutu před koncem svým druhým gólem Koffer.

Česko si tak připsalo do tabulky další tři body, zatímco Finové jako obhájci titulu zatím nemají ani bod!

V úterý se český tým představí ve svém dalším zápase proti Kanadě.

Finsko - Česko 2:4
Branky: 29. Puistola, 60. Hatakka - 1. Lang, 34. a 59. Koffer, 50. Toman