Opakuje se loňská sezona. Plzeň opět v Lize mistrů řádí

08.09.2019
Do konce základních skupin Ligy mistrů zbývají sehrát ještě dva zápasy, přesto už v Plzni vědí, že postoupili do vyřazovací fáze. Budou tak mít možnost navázat na loňský rok, kdy se dostali v play-off až do semifinále! „Soutěž určitě bereme vážně, říkáme si to před každým zápasem. Je super, že nám to takhle vyšlo, ale nic to neznamená, pracovat se musí každý den,“ připomíná plzeňský útočník Miroslav Indrák.

Jejich včerejší zápas v Dánsku s Rungstedem se nevyvíjel příznivě, od desáté minuty Západočeši prohrávali, avšak ještě do konce první třetiny dokázali skóre otočit. Ve zbývajících 40 minutách přidali další dva góly, navíc už neobdrželi ani gól. „Výhra to byla hodně těžká. Chytili jsme začátek, i když jsme pak dostali gól, dokázali jsme stav otočit. Hra se potom přiklonila na naši stranu a přidali jsme další góly. Myslím si, že to pro nás byla zasloužená výhra a už se plně můžeme soustředit na start extraligy,“ podotýká plzeňský forvard.

V Plzni budou samozřejmě rádi, pokud jim forma a síla vydrží i do blížícího se ročníku české extraligy. "Sílu budeme mít určitě, máme dobře natrénováno. Teď ještě zregenerujeme, v úterý vlétneme do tréninku a ve čtvrtek do zápasu,“ dodává Indrák.

Rungsted Seier Capital - HC Škoda Plzeň 2:4 (1:2, 0:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 10. Andersson (Green, Hanna), 47. Hanna - 18. Moravčík (Kodýtek), 20. Gulaš (Rob), 21. V. Němec, 35. Indrák (Budík). Rozhodčí: Linde (Švéd.), Frandsen - Jensen, Haurum (všichni Dán.). Vyloučení: 3:5. Využití: 0:2.

Sestava Plzně: Frodl - Čerešňák, Pulpán, Kaňák, Moravčík, Vráblík, Budík, Houdek - Gulaš, R. Vlach, Pour - Kantner, Heřman, V. Němec - Indrák, Kolda, Rob - Eberle, Kodýtek, P. Straka. Trenéři: Čihák, Hanzlík a Špaček.

Další zápas skupiny:
Hämeenlinna - Zug 1:3.

Pořadí: 1. Plzeň 4 zápasy/10 bodů, 2. Zug 4/10, 3. Hämeenlinna 4/4, 4. Rungsted 4/0.

Naopak hokejisté Hradce Králové ještě musí zamakat, aby se jim povedlo postoupit do play-off. Zatím mají na kontě dvě výhry a dvě porážky. Druhou prohru si připsali právě včera s obhájcem titulu.

Mountfield Hradec Králové - Frölunda Indians 3:4 (2:3, 0:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 11. Rosandič (Paulovič, Červený), 16. R. Pavlík, 59. Smoleňák (Červený, Rákos) - 4. Friberg (Mustonen), 8. Lasch (Carlsson), 12. Bergman (Lasu), 44. Sundström (Stollery). Rozhodčí: Salonen (Fin.), Pražák - Kis, Klouček (všichni ČR). Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. Diváci: 3006.

Sestava Hradce Králové: Mazanec - Samuelsson, Nedomlel, Cibulskis, Šalda, Rosandič, F. Pavlík, T. Voráček - Jergl, Rákos, Smoleňák - R. Pavlík, Cingel, Vincour - Červený, Kubík, Paulovič - Miškář, R. Pilař, M. Chalupa - Perret. Trenéři: T. Martinec, Krátoška a P. Svoboda.