Olomouc konečně zabrala. Příbram odjela z Karviné s debaklem

22.09.2018
Olomouc - Dukla 1:0 (1:0)

Asi největším překvapením této sezony jsou špatné výsledky olomouckých fotbalistů. Z osmi kol jich dokázali sedm prohrát! I když hlavní představitelé hanáckého klubu dávali najevo, že pozice hlavního kouče Václava Jílka je pevná, přece jenom, kdyby dnes olomoučtí hráči prohráli, není jisté, že by se na trenérské židli udržel.
Možná si to olomoučtí fotbalisté uvědomovali a rozhodli se za svého trenéra bojovat. Aspoň tomu naznačoval začátek zápasu, kdy se dostávali do zajímavých šancí jako třeba Plšek v 6. minutě, kdy pálil pár desítek metrů vedle branky hostů. Či ve 12. minutě, kdy Zahradníček ve vyložené šanci promáchl.
Pak se ale i Dukla začala osmělovat, Holendova střela ve 20. minutě jen těsně prošla kolem olomoucké svatyně.
Poté se dvakrát předvedl domácí Hála, ale brankář Rada je zatím spolehlivý.
To sice ukázal i ve 33. minutě, kdy skvěle vyrazil hlavičku domácích, ale míč se nakonec dostal k Jemelkovi, který balón do sítě doslova dostrkal -1:0.
Dukla byla po gólu naprosto opařená, čehož domácí využívali k velkému náporu. Houska vyslal na Radu dělovku, ten jí fantasticky vystihl, následná Sladkého střela skončila na spojnici. A za minutu trefil Houska další tyč!
Hned z protiútoku zahrozili hosté, ale brankář Buchta se nenechal překvapit.
Domácí chtěli hned po poločase zvýšit, avšak spolupráce Zahradníčka se Sladkým ke gólu nevedla.
Olomouc dál řádila, a proto Rada musel vytáhnout další skvělý zákrok při střele Plška.
Diváci museli být nadšení, protože akce střídala akci a to na obou stranách (Plšek, Houska - Holenda2x).
Především Olomouc měla šancí na tři zápasy dopředu, ale už nebyla schopná dát další gól.
Ukázala však, že hrát fotbal umí, teď jen najít tu správnou střeleckou formu.

Branky: 33. Jemelka
Karty: 17. Houska (OLO), 62. Vepřek (OLO) – 2. Bezpalec (DUK), 53. Chlumecký (DUK), 58. Daniel Tetour (DUK)

SK Sigma Olomouc: M. Buchta – Sladký, Štěrba, Jemelka, Vepřek – Kalvach – Zahradníček, Houska, Falta (71. Texl), Hála (84. Yunis) – Plšek (88. Polom).
FK Dukla Praha: F. Rada – Milošević, Raspopovič, Ďurica, Chlumecký – Bezpalec – Bilovský (82. Douděra), Doumbia (46. Brandner), Daniel Tetour, Djuranović (66. Schranz) – Holenda.

Karviná - Příbram 4:1 (2:0)

Jestliže v zápase Olomouc - Dukla padla jen jedna branka, v Karviné si diváci užili vstřelených gólů pětkrát více.
První šance Slepičky (Příbram) a Wágnera (Karviná) ještě zůstaly nevyužity, pak už ale začali střelci řádit. Poprvé se tak stalo ve 22. minutě, kdy domácí Budínský prokázal ve vápně svou pohotovost a otevřel skóre - 1:0.
Za sedm minut už to bylo 2:0, když přesně hlavičkoval Wágner.
Příbram ještě mohla do konce poločasu snížit, ale Skácel ze šesti metrů minul branku.
Snížení však přišlo hned minutu po příchodu na hřiště. Postaral se o to nový hráč na hřišti Minzagov - 2:1.
Jenže v 53. minutě už zase domácí vedli o dvě branky, i když to bylo trochu se štěstím. Letič napálil míč před bránu, kde se odrazil od protihráče Nitranského do brány - 3:1.
Hosté se ještě snažili o skorigování výsledku a šance k tomu měli (Fantiš, Hlúpik či Voltr), ale nedokázali je proměnit.
Pak to byli zase domácí, kdo měl střeleckou převahu. Pokusy Ramiréze  a Wágnera se ještě za záda Švengera nedostaly, ale Moravce už ano. Tento hráč se v 86. minutě zbavil dvou protihráčů a pak napálil přesně míč pod břevno - 4:1.

Branky: 22. Budínský (Letić), 29. Wágner (Letić), 53. Nitrianský (vla.), 86. Jan Moravec – 46. Mingazov
Karty: 81. Wágner (KAR), 89. Mertelj (KAR) – 3. Soldát (PRI), 14. Skácel (PRI), 31. Voltr (PRI), 85. Nitrianský (PRI)

MFK Karviná: Berkovec – Čolić, Panák, Janečka, Jan Moravec – Mertelj, Budínský (79. Ramírez) – Ba Loua (72. Guba), Lingr (52. Smrž), Letić – Wágner.
1.FK Příbram: Švenger – Hlúpik, Nitrianský, Tregler, Skácel (46. Mingazov) – Průcha, Květ, Soldát (70. Pejša), Antwi – Fantiš – Slepička (11. Voltr).