reklama

Olomouc byla trpělivá a výsledek se dostavil. Kometa jde do trháku

20.03.2019
HC Plzeň - HC Olomouc 2:3 v prodloužení (2:0, 0:0, 0:2 - 0:1)

Vstoupit do utkání s vědomím, že jste v předešlém zápase dostali velký příděl a nyní prohráváte ve 12. minutě 0:2 vám moc na klidu v tu chvíli nepřidá.
Takovéto pocity měli včera olomoučtí hokejisté ve druhém zápase čtvrtfinále play-off. Nijak je to však nezlomilo. Do konce utkání pečlivou defenzívou vymazali střelecké plzeňské hvězdy a naopak sami byli schopni dát dva góly a dostat tak utkání do prodloužení. Nastavení je vždy taková loterie, která nemusí vypovídat o tom, který tým je silnější. Šťastnější karta včera padla na Hanáky, kteří tak vyrovnali sérii na 1:1.
"Musíme hrát 60 minut. Po 40 minutách jsme měli utkání dobře rozehrané, ale musíme se zlepšit a všichni hráči musí dělat černou práci. Ve třetí třetině to nebylo ono," podotkl plzeňský kouč Ladislav Čihák.
"První třetina byla z naší strany jen pokračování pondělního zápasu, kdy byli domácí lepší. Ve druhé se naše hra zlepšila a hra se vyrovnala. Ve třetí třetině jsme přitlačili, byli jsme lepší a rozhodující branka byla logickým vyústěním naší snahy," dodal olomoucký trenér Zdeněk Moták.

Branky a nahrávky: 8. Pour (Jan Kovář, Gulaš), 12. Pulpán (Vráblík) - 44. Holec (Škůrek, Kolouch), 59. Jergl (Škůrek), 63. Holec. Rozhodčí: Pešina, Bejček - Kis, Lučan. Vyloučení: 5:4. Bez využití. Diváci: 7177. Stav série: 1:1.


Hradec Králové - Kometa Brno 0:5 (0:2, 0:1, 0:2)

Kometa včera ukázala, že mistrovský hattrick nemusí být žádnou utopií. Nejenom že zatím předvádí ve čtvrtfinálových zápasech kvalitní defenzívu v čele s brankářem Čiliakem, ale též se jí dařit dávat góly.
Slušný náskok pro další průběh zápasu daly Brnu dva góly v první třetině. Hradec se sice snažil o vstřelení alespoň kontaktního gólu, ale gólman Čiliak byl jako zeď. Vypadá to, že jeho návrat (začátek sezony prožil ve Slovanu Bratislava) by mohl být důležitým bodem pro úspěšnou účast Brna v play-off.
"Zápas byl podobný jako ten včerejší a měl podobný scénář. Inkasovali jsme dvakrát z přesilovky, přestože jsme měli na začátku tlak a šance. Zatím máme problémy s produktivitou a nejsme schopní i přes střeleckou převahu dát gól. To je alfa a omega těch dvou zápasů. Kometa výborně brání, čeká na šance a z toho nás trestá. Klíč do dalších zápasů je zlepšit produktivitu," uvedl hradecký kouč Tomáš Martinec.
"Ačkoliv Hradec působil aktivně, střílel z každé pozice, tak naše defenziva pracovala velice dobře a dokázali jsme se vepředu prosadit střelecky a vezeme si domů druhé vítězství. Jsme samozřejmě rádi a budeme se koncentrovat na další domácí zápas. Těšíme se na naše fantastické diváky," dodal brněnský trenér Kamil Pokorný.

Branky a nahrávky: 6. Orsava (J. Hruška, M. Erat), 16. J. Hruška (Štencel, M. Erat), 34. Mueller (Zaťovič, P. Holík), 50. Mueller (Z. Michálek), 59. Vondráček (J. Hruška, Orsava). Rozhodčí: Hradil, Hejduk - Pešek, Hynek. Vyloučení: 9:9, navíc Smoleňák, Vopelka - O. Němec všichni 10 min. Využití: 0:2. Diváci: 6690. Stav série: 0:2.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz