Ogrodníková vybojovala ve finále Diamantové ligy skvělé třetí místo

29.08.2019
Česká oštěpařka Nikola Ogrodníková se včas dostala ze zdravotních problémů a díky tomu si po dnešku připíše další úspěch do své sbírky. Ve finále Diamantové ligy skončila na skvělém třetím místě výkonem 63,05 metru, když nestačila jen na na vítěznou Číňanku Lu Chuej-chuej (66,88) a Australanku Kelsey-Lee Barberovou (64,74). Pátá skončila Bára Špotáková. Česká atletika měla ještě v curyšském finále ještě dvojí zastoupení. Na slavném stadionu Letzigrund si na trati 400m př. doběhla Zuzana Hejnová pro čtvrté místo a oštěpař Jakub Vadlejch hodem 84,17 obsadil šestou příčku.

"Já jsem strašně ráda, že mi aspoň ten jeden pokus vyšel a je z toho třetí místo. Ale jinak jsem technicky moc spokojená nebyla, takže to budu muset nějak napravit. Nohy nešly, jak bych chtěla. Mám za sebou minisoustředění v německé Jeně u Röhlerova trenéra. Hodně jsme zkoušeli, tak jsem se trochu hledala," uvedla v tiskové zprávě Ogrodníková.

Špotáková, která právě v Curychu před dvěma lety vyhrála Diamantovou ligu, s výkonem 62,25 také příliš spokojená nebyla.

Vlastně ještě jedna česká atletka se představila na mítinku Weltklasse a to v závodě nadějí. Lada Vondrová se pokusila v disciplíně 400m překážek o limit na světový šampionát v Dauhá. Avšak časem 56,97 sekundy zaostala o bezmála sekundu za požadovaným limitem IAAF. Nemusí jí to ale tolik mrzet, protože na hladkou čtvrtku už limit splněný má.