reklama

Odejde za rok Miloš Říha s medailí na krku?

13.06.2019
I kdyby Miloš Říha v příští sezoně dovedl hokejovou reprezentaci na MS ke zlaté medaili, stejně už nyní (pravděpodobně) má jisté, že ve své funkci za rok skončí. Český hokejový svaz dnes oznámil, že se v polovině roku 2020 stane hlavním trenér českého nároďáku Filip Pešán.

„Pokud nenastane nějaká neočekávaná událost, bude to právě Filip Pešán, kdo po Miloši Říhovi po příštím mistrovství světa ve Švýcarsku reprezentaci převezme," prohlásil na čtvrteční tiskové konferenci prezident Českého hokeje Tomáš Král.
Tou neočekávanou událostí může být právě zmíněná zlatá medaile či jiný cenný kov, který by třeba představitele českého hokeje přinutil ponechat hokejového bouřliváka i dále na české střídačce, aby měl možnost s týmem absolvovat i olympijské hry v roce 2022.

V tuto chvíli se však bere na vědomí, že příštím šéfem čeké reprezentace bude tedy Pešán, který skončil po letošní sezoně ve funkci hlavního trenéra libereckých Bílých tygrů a v následující sezoně se stane šéftrenérem Českého hokeje a zároveň bude generálním manažerem juniorské reprezentace. Aby těch funkcí neměl málo, zůstává mu na starosti sportovní úsek v Liberci... „Koučovat národní tým je pro mě velkou motivací. Teď se ale chci soustředit na práci šéftrenéra svazu, kde bych chtěl navázat na výbornou práci Slávy Lenera. Chci pokračovat v projektech nastolených svazem, které k mému překvapení skvěle fungují. Chci se vzdělávat, studovat a poznávat další možnosti, jak úspěšně řídit tým," říká Pešán.

Miloš Říha si pro spolupráci v následující sezoně přibral do týmu i svého syna. "Byl to požadavek Miloše Říhy staršího. Respektujeme právo trenéra na výběr spolupracovníků," komentoval doplnění třetího asistenta Pešán. Miloš Říha mladší tak doplní dosavadní asistentskou dvojici Robert Reichel, Karel Mlejnek.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz