Oba brankáři předváděli skvělé výkony. Will však byl o trochu lepší, a tak Liberec srovnal skóre

20.04.2019
Toto extraligové finále by se klidně mohlo hrát na sedm zápasů. Zatím tomu tak napovídá nejenom stav série po dvou zápasech, ale vyrovnané výkony obou týmů.

Bílí Tygři Liberec - Oceláři Třinec 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)

Včera se hrál v liberecké aréně pěkný hokej s mnoha šancemi. Ale zároveň oba brankáři dlouho předváděli skvělé výkony, takže první gól přišel až ve 27. minutě, když Kvapil přihrál Filippimu, který trefil přesně horní růžek branky.
Hosty to ochromilo natolik, že po jejich chybě v rozehrávce se puku zmocnil Birner, nahrál Hudáčkovi a Hrubec mohl podruhé vytahovat touš z branky.
Třinci se povedlo do konce druhé třetiny snížit, když hrál přesilovku 5 na 3.
Vyrovnávací gól se však Ocelářům nepodařilo vstřelit. Naopak domácí si vítězství pojistili v 58. minutě.

"Byl to zápas, který byl velmi podobný tomu prvnímu. My jsme byli ale lepším týmem oproti včerejšku; byli jsme poctiví a daleko více v emocích než včera. Možná až moc. Hosté nevyužili přesilovky vedle té pět na tři, my jsme si naopak jednou přesilovkou pomohli, což byl možná ten malý rozdíl oproti prvnímu utkání. Mužstvo nebylo potřeba nějakým způsobem nabudit, protože tým sám cítil, že včera nehrál, jak by měl," podotkl liberecký kouč Filip Pešán.

"Myslím, že po vyrovnané první třetině, kdy se hrálo hodně bojovně, to vzalo za své. Inkasovali jsme první gól při oslabení, sami jsme přitom předtím neproměnili pět na tři. Ale i takový je hokej. Pak se nám naskytlo pár šancí, které zůstaly nevyužité. Měli jsme tam pak smolný odraz puku od rozhodčího při druhém gólu Liberce. Při další přesilovce pět na tři jsme snížili, pak to bylo o té jedné brance, ale ve třetí třetině už to bylo těžké. Domácí hráli velmi dobře střední pásmo a i přes některé šance si myslím, že jejich výkon byl jiný než včera. Těšíme se domů na zápasy tři a čtyři. Věřím, že do nich vstoupíme lépe," dodal třinecký lodivod Václav Varaďa.

Branky a nahrávky: 27. Filippi (M. Kvapil), 29. L. Hudáček (Birner), 58. J. Vlach (L. Krenželok, Šmíd) - 38. Marcinko (Martin Růžička, P. Vrána). Rozhodčí: Šír, Pražák - Lhotský, J. Ondráček. Vyloučení: 8:6, navíc J. Vlach (Liberec) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 7500 (vyprodáno). Stav série: 1:1.

Liberec: Will - Kolmann, Derner, Hanousek, Šmíd, Stříteský, Ševc, Doherty - Lenc, L. Hudáček, Birner - J. Valský, Filippi, M. Kvapil - Zachar, P. Jelínek, L. Krenželok - Ordoš, Redenbach, J. Vlach. Trenéři: Pešán a Augusta.
Třinec: Hrubec - Roth, Gernát, D. Musil, Galvinš, M. Doudera, Dravecký, Husák - Martin Růžička, P. Vrána, Chmielewski - Hrňa, Marcinko, Werek - Svačina, Polanský, Adamský - O. Kovařčík, M. Kovařčík, Cienciala. Trenéři: Varaďa, M. Zadina a Raszka.