Nováček z Poruby je v čele druhé ligy

13.09.2018
Je sice za námi teprve třetí kolo naší druhé nejvyšší hokejové ligy, přesto musí být pro hokejisty z Poruby příjemné vyhřívat se na prvním místě. Jako pro nováčka soutěže nemůže být větší motivace dál tvrdě na sobě makat. "Kdyby mi to někdo řekl před začátkem sezony, tak se jen zasměju a nevěřím mu, ale jsme za to nesmírně rádi. Musíme to jen potvrzovat, je možné, že nás někteří i trochu podcení, protože jsme nováčci," řekl Jakub Illéš, autor vítězné branky proti Havířovu.

České Budějovice napravily minulý debakl v Jihlavě a teď naopak to byly ony, kdo naděloval. Slavii přejely o pět branek. "O celém zápase rozhodla první třetina. Měli jsme dobrý nástup do zápasu. Povedlo se nám využít přesilové hry a následně jsme náskok navyšovali," podotkl trenér Budějovic Václav Prospal.

Právě zmiňovaná Jihlava nenávázala na skvělý výsledek proti Jihočechům a z Prostějova si neveze ani bod. V sobotu se bude snažit to napravit v zápase s Kadaní. „Jediné, s čím můžeme do zápasu jít, jsou tři body," říká jihlavský útočník Tomáš Harkabus.

V neúplné tabulce (kvůli lichému počtu účastníků) jsou zatím bez bodu Slavia s Frýdkem-Místek (mají však zápas k dobru).

To už kompletní tři zápasy mají za sebou hráči Kadaně a až teď získali aspoň bod. V divokém zápase s Benátky prohráli v prodloužení 6:7. V jednu chvíli už prohrávali 2:4, pak zas naopak vedli 6:5, jenže dostali vyrovnávací gól deset vteřin před koncem základní hrací doby... Hrdinou zápasu byl David Špaček z Benátek, který vstřelil čtyři branky. Jedna z nich byla vyrovnávají a pak i dal gól v prodloužení!

Na druhém místě se udržuje Kladno, které si doma poradilo se Vsetínem. "První třetinu jsme odehráli velmi dobře, vyhráli jsme ji 2:0, ale zápas jsme mohli klidně úplně rozhodnout. Ve druhé třetině nás Vsetín zatlačil a byl lepší. Naštěstí pro nás to bylo jen 2:1 po druhé třetině. Ve třetí části jsme rozhodli zaslouženě," popsal utkání kladenský trenér David Čermák.

3. kolo první hokejové ligy:

Třebíč - Litoměřice 2:1 (1:0, 0:1, 1:0) Branky: 1. P. Kratochvíl, 41. Nedvídek - 21. M. Kadlec. Rozhodčí: Barek, Veselý - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 10:9, navíc Pavlas (Litoměřice) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 923.

Motor České Budějovice - Slavia Praha 5:0 (4:0, 0:0, 1:0) Branky: 1. Kutlák, 6. Čermák, 7. Pavlin, 19. Endál, 42. Plášil. Rozhodčí: Kopeček, Valenta - Kotlík, Doležal. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. Diváci: 5824.

Havířov - Poruba 2:3 (1:1, 0:2, 1:0) Branky: 18. Rehuš, 49. L. Bednář - 14. D. Krenželok, 33. Ollender, 39. Illéš. Rozhodčí: Wagner, Koziol - M. Poruba, Pechánek. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. Diváci: 1358.

Prostějov - Jihlava 3:2 (1:1, 1:1, 1:0) Branky: 11. Prokeš, 28. Divíšek, 49. Dvořáček - 14. Harkabus, 38. Čachotský. Rozhodčí: Kašík, Obadal - Novák, Zídek. Vyloučení: 2:7, navíc Dostálek (Jihlava) 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 1440.

Rytíři Kladno - Vsetín 5:2 (2:0, 0:1, 3:1) Branky: 12. a 60. T. Kaut, 2. J. Strnad, 43. Zikmund, 48. Zajíc - 34. Karafiát, 58. Jonák. Rozhodčí: Zubzanda, Jechoutek - Štofa, Beneš. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 2046.

Kadaň - Benátky nad Jizerou 6:7 v prodl. (0:1, 2:3, 4:2 - 0:1) Branky: 22. a 49. Helt, 45. a 58. Klíma, 33. Šulek, 41. Wágner - 17., 48., 60. a 65. D. Špaček, 22. Šír z trest. střílení, 24. Duda, 39. Chrtek. Rozhodčí: Grech, Doležal - Kokrment, Šimán. Vyloučení: 2:10. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 350.