Neznámý Američan poslal Berdycha domů. Ukončil mu i grandslamovou kariéru?

27.08.2019
Tak tohle se nečekalo. I když je Tomáš Berdych už rok sužovaný problémy se zády, český tenisový fanoušek věřil tomu, že určitě první kolo na US Open zvládne. Vždyť dostal ideálního soupeře na rozehrání, domácího Jensona Brooksbyho, který je v žebříčku ATP až na 394 místě.

Ale už první set naznačil, že český tenista není v pohodě. Ztrácel svá podání a za půl hodiny získal Američan set v poměru 6:1. Ve druhé sadě se dvojnásobný daviscupový vítěz vzchopil a poměrem 6:2 jí získal pro sebe. To však bylo z jeho strany vše, v následujícíh dvou setech vždy ke konci prohrál svůj servis  - 4:6, 4:6.
Možná tahle těžká porážka opravdu donutí Berdycha na konci roku opustit navždy tenisové kurty... Vždyť už i ve Wimbledonu prohrál hned v prvním kole.

Nedařilo se ani našemu druhému mužskému zástupci Jiřímu Veselému, který tak nenaváže na nečekaný letošní postup do třetího kola v All England Clubu. V New Yorku nezvládl pětisetový maraton s Litevcem Ričardasem Berankisem - 6:4, 6:7, 6:3, 6:7 a 4:6. Českému hráči nevyšly oba tie-breaky a to bylo pro zápas rozhodující.

S US Open se loučí i Tereza Martincová, což svým způsobem ale české fandy tolik nemrzí, protože podlehla naší jedničce Karolíně Plíškové - 6:7, 6:7. Výsledek napovídá, že to třetí hráčka světa vůbec neměla jednoduché. „Jsem ráda, že zápas je za mnou. Občas jsem hrála lépe, občas hůř. V prvních kolech jsem vždy nervní. Navíc když hrajete s krajankou,“ řekla Plíšková v rozhovoru na kurtu. „Nemyslím, že servis byl tak špatný. V důležitých okamžicích jsem do toho dobře šla. Určitě jsem to měla lépe zvládnout za stavu 3:0 ve druhém setu. Měla jsem být o 30 minut dřív v šatně,“ doplnila.
Plíšková se v dalším kole utká s neznámou Mariam Bolkvadzeovou z Gruzie.

Do druhého kola postoupila i jedna z českých komet letošního roku Karolína Muchová. Kazašku Elenu Rybakinovou, která do hlavní soutěže postoupila z kvalifikace, přehrála 6:4 a 6:4. Nyní se střetne s 29. nasazenou Tchajwankou Sie Šu-wej.

Brooksby (USA) - Berdych (ČR) 6:1, 2:6, 6:4, 6:4
   Berankis (Lit.) - Veselý (ČR) 4:6, 7:6 (7:4), 3:6, 7:6 (7:4), 6:4
   Karolína Plíšková (3-ČR) - Martincová (ČR) 7:6 (8:6), 7:6 (7:3)
  Muchová (ČR) - Rybakinová (Kaz.) 6:4, 6:4