reklama

Neměla by Olomouc do toho "říznout" a odvolat trenéra? Vždyť horší už to být nemůže...

09.02.2019
Jablonec byl před začátkem jarních odvet asi největší neznámou. Zranilo se mu několik hráčů, další odešli za lepším (Sparta, Slavia). Tento týden však představitelé klubu dávali najevo, že jejich cílem je udržet se v první šestce a mít tak možnost zabojovat o evropské poháry. Vítězstvím v Olomouci si k tomu hodně pomohli.

Sigma Olomouc - FK Jablonec 1:2 (0:0)

Zato v Olomouci věřili (a musí nadále věřit), že se v tabulce posunou o hodně míst dopředu než je současná 14. příčka. I fotbaloví experti, ale i veřejnost, jsou překvapeni, že Sigma, která se vloni pohybovala vpředu tabulky a dostala se do pohárů, se nyní v podstatě s totožným kádrem výsledkově, ale i herně trápí. A včera ukázala, že tento problém nedokázala během zimní přestávky vyřešit.
Je ke cti Sigmy Olomouc, že trenéra Václava Jílka během podzimu podržela a neodvolala, jak se to většinou v českém (ale vlastně i v jiných evropských zemích) prostředí děje. Že nadále věřila, že když nováčka první ligy dotáhl až do evropského poháru, že bude schopen dalšího zázraku. Jenže včerejší porážka musí tým ještě více psychicky potopit.
Když už úvodní výhra se nestala impulsem, tak musí přijít jiný "lék". A nejlépe nový trenér.
Václav Jílek vloni dokázal hodně. V podstatě z neznámých hráčů (Houska, Falta) udělal reprezentanty či aspoň byli v širším kádru českého výběru (Plšek). Navíc Sigma hrála pěkný, technický fotbal. V ročníku 2017/2018 skončila čtvrtá jen čtyři body za Slavií a Spartu nechala za sebou. Na tohle všechno klubové vedení myslelo, když Jílka na podzim neodvolalo. Avšak nelze žít jen z nostalgie. V profesionálním klubu obzvlášť ne...

To v Jablonci si oddechli. Sice je to jen jeden zápas, ten však může kádr neskutečně v povzbudit v uvědomění si, že i bez Trávníka, Masopusta, Lischky či Hanouska by to mohlo jít. Na druhou starnu je toto vítězství nesmí ukolébat (to ani přísný trenér Petr Rada nedovolí), protože Olomouc se trápí a pravděpodobně až další zápasy ukáží, jak na tom Jablonec opravdu je.

První gól padl v Olomouci až v 78. minutě. Olomoucká obrana udělala chybu, kterou zužitkoval Kubista ranou pod břevno. Domácí se dočkali vyrovnání tři minuty před koncem. Shodou okolností se trefil Beneš, což je bývalý hráč Jablonce. Když už se zdálo, že si týmy rozdělí po bodu, přihrála posila Severočechů Vatajelu Doležalovi, který zblízka prostřelil brankáře Buchtu. Ještěže Jablonec Doležala nakonec do Slavie nepustil...

Branky: 87. Beneš - 78. Kubista, 89. Doležal. Rozhodčí: Houdek - Hrabovský, Kožár. ŽK: Zahradníček, Nešpor, Kalvach - Hovorka, Doležal, Považanec, Hübschman. Diváci: 2459.

Olomouc: Buchta - Zahradníček, Beneš, Jemelka, Vepřek (81. Lalkovič) - Pilař, Plšek (70. Dvořák), Kalvach, Houska, Falta - Nešpor (62. Yunis). Trenér: Jílek.

Jablonec: Hrubý - Holeš, Hovorka, Břečka, Sobol - Hübschman - Jovovič (89. Acosta), Kratochvíl (54. Kubista), Považanec, Vatajelu (90.+2 Pleštil) - Doležal. Trenér: Rada.

foto: plejer.cz
Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz