reklama

Největší letní posila Slavie? Zůstávající Souček

17.06.2019
Při vší úctě k nově příchozím hráčům Davidu Hovorkovi a Tomáši Holešovi z Jablonce je největší letní "posilou" Slavie Tomáš Souček. Většina sešívaných fanoušků už byla smířena s tím, že tento nejlepší hráč loňského ročníku české ligy neodolá některé ze zahraničních nabídek. Avšak Souček nakonec podepsal s vršovickým klubem novou pětiletou smlouvu. V ní je zakotvena i podmínka pro případného zájemce. Pokud by někdo chtěl koupit tohoto reprezentačního záložníka, bude muset vysolit na stůl necelých 400 milionů korun!

"Hodnota Tomáše stále roste, je dobře, že jsme ho neprodali. Obdrželi jsme dvě nabídky na 12 milionů eur, Tomáš nám ale chce pomoci probojovat se do Ligy mistrů. Bude určitě lídrem týmu alespoň na podzim," uvedl předseda představenstva Slavie Jaroslav Tvrdík.
Právě kvůli nejprestižnější klubové soutěži světa napříč všemi sporty zůstává 24letý habán ve slávistickém dresu. "Náš velký cíl je Liga mistrů, chceme opět udělat sezonu snů. Je to pro mě nejlepší varianta, která může být a věřím, že individuálně i týmově nás to posune dál," uvedl Souček.

Vraťme se však k jabloneckým posilám. Je velmi pravděpodobné, že by měli nahradit pravého beka Vladimíra Coufala (Holeš) a stopera Michalal Ngadeua (Hovorka), kteří by měli narozdíl od Součka dostat souhlas k zahraničnímu angažmá. "Posilami jsme chtěli pokrýt případná slabá místa a zároveň posílit konkurenci na některých postech. U Tomáše Holeše je to proto, že nároky na naše křídelní obránce jsou enormní. David Hovorka má skvělou rozehrávku a přehled," uvedl sportovní ředitel Slavie Jan Nezmar.

Opačným směrem, z Prahy do Jablonce, poputují Jan Matoušek a Jan Sýkora. Tito šikovní záložníci se už pro jaro nevešli do slávistického kádru a aniž by dostali v přípravě příležitost, klub je opět vylifroval na hostování. Oba hráči to však nevnímají negativně. „Ve Slavii se se mnou asi úplně nepočítalo a Jablonec je klub s nejvyššími ambicemi. A letos bude hrát předkolo Evropské ligy a chtěl mě, bylo to jednoduché rozhodování," podotkl Sýkora.

Slavii nyní čeká kondiční soustředění v rakouském Aigenu. S týmem neodcestoval zmiňovaný Ngadeu, který se chystá na africký šampionát. Naopak se Slavii poletí bahrajnský útočník Júsuf Hilál, kterého sešívaní získali už v zimě, ale jaro ještě strávil na hostování v Bohemians 1905.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz