reklama

Největší adept na sestup z první ligy? Bohemians 1905!

04.01.2019
Zatímco ostatní prvoligové týmy se snaží své kádry posílit a maximálně se zbavují hráčů, kteří by měli problém se dostat do základní sestavy (Pokorný ve Slavii či Hájek v Plzni), pražští Bohemians 1905 jdou úplně jinou cestou...

Po univerzálovi Martinu Haškovi mladším, který se po pár letech vrátil do Sparty, je na odchodu z Vršovic do Mladé Boleslavi i ofenzivní záložník Dominik Mašek. A to není vše, dnes se upekla dohoda mezi Slavii a Bohemkou na přestupu bahrajnského útočníka Júsufa Hilála do Edenu. Na jaře by však ještě měl zůstat na hostování v Bohemians.

Pro fanoušky klokanů musely být tyto zprávy šokem. Je pravda, že klubu z Dolíčku podzim moc nevyšel a očekávaly se tak nějaké změny v kádru, ale tito zmiňovaní hráči patřili k "tomu lepšímu", co ještě Bohemka měla.
Hašek je oceňovaný za to, jak zvládá defenzivní i ofenzivní činnosti. Mašek zase byl typický špílmachr, který nejenom že posílal spoluhráče do šancí, ale i sám uměl góly střílet. Během 68 zápasů v dresu klokanů jich vsítil deset.
Hilál dal na podzim přibližně třetinu gólů svého týmu. A i když zůstává, jak už bylo napsáno, pro jaro v Bohemce, myšlenkami už může být v Edenu. Stačí si jen vzpomenout Beauguela, který po podpisu s Plzní už neodváděl pro Zlín tak kvalitní výkony jako dříve...

Na druhou stranu, pro všechny tři zmiňované fotbalisty je to logický krok v kariéře, Sparta, Mladá Boleslav a především Slavia jim můžou nabídnou kromě lepšího finančního ohodnocení i možnost zahrát si ještě letos evropské poháry.

Bohemians 1905 sice získaly pro jaro obránce Lukáše Pokorného ze Slavie, ten toho ale v loňském roce mnoho neodehrál... Zajímavou posilou je tak stoper či štítový záložník Lukáš Hůlka, který se vrací z Mladé Boleslavi.

Pro Bohemians by ale největším "posílením" bylo to, kdyby konečně doma začala sbírat body a znovu se tak Ďolíček stal nedobytnou tvrzí. Pokud se tak nestane, možná v příštím sezoně bude doma odolávat Varnsdorfu či Vítkovicím...
Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz