Nejhorší poločas v pohárové historii vzal Slavii šanci na postup

19.04.2019
Dát tři branky londýnské Chelsea na jejím hřišti je počin, který vejde do dějin slávistických fotbalových análů. Zároveň tam bude ale i zdokumentováno, že sešívaní včera na Stamford Bridge zažili nejhorší první poločas své pohárové historie, který se hodně podepsal na tom, že Slavie v Evropské lize končí.

Chelsea FC - Slavia Praha 4:3 (4:1)

Ono by se dalo mluvit nejenom o nejhorší první půli, ale vlastně i o nejhorší "sedmnáctiminutovce" v historii pohárového putování slávistického klubu Evropou.
První gól vstřelili domácí už v 5. minutě, když se po hezké kombinaci trefil Pedro. Za čtyři minuty už vedla Chelsea o dva góly. Hazard, který oproti zápasu na Slavii nastoupil už od začátku, přihrál Pedrovi, jehož střela do tyče se následně odrazila od Deliho do branky... Třetí rychlý gól přidala Chelsea v 17. minutě, když její hráči využili otevřené slávistické obrany a rychlý brejk dokončil Giroud.

Teprve pak se postupně dostávala do šancí i Slavia. Deliho hlavičku ještě gólman Chelsea vychytal, poté se ale z následného rohu  prosadil zcela osamocený Souček a snížil tak na 3:1.
Domácí však přece jenom odcházeli do kabin s tříbrankovým náskokem, když se podruhé v utkání trefil Pedro.

Tento zápas vejde nejenom do slávistických dějin (ať už  v dobrém či ve špatném), ale zároveň zůstane navždy v hlavách hráčů a především Petra Ševčíka, který dokázal ve druhé půli vstřelit dva góly.
První vsítil 24letý záložník v 51. minutě, když se napřáhl zpoza vápna. Druhou trefu zaznamenal skoro ze stejného místa, ale tentokrát k druhé tyči. Nechybělo málo a Ševčík mohl vstřelit hattrick, ale ve výhodné pozici jen promáchl.
Slavii se nepovedlo dát další dva góly, které by znamenaly postup. Chelsea si semifinálovou účast už uhájila.

"Jak jsme měli se Sevillou velké štěstí, tak teď s Chelsea jsme ho zase vůbec neměli. V klíčových momentech ho potřebujete. Vstup do zápasu nám vůbec nevyšel ohledně defenzivy. Byla to taková noční můra, z každého útoku jsme inkasovali gól. První poločas musím vzít na sebe, moje přesvědčení, že je můžeme honit po celém hřišti, zapříčinilo, že jsme je pustili hodně rychle do vedení. Hodně nám pomohli fanoušci, ta jejich energie za stavu 0:3, 1:4. Na Stamford Bridge rezonovalo skandování Slavie, to nás vybičovalo k vynikajícímu výkonu ve druhém poločase. Věřili jsme, že soupeře můžeme dostat pod tlak. Dali jsme dva góly po krásných dvou střelách, pak v té největší šanci jsme gól nedali. Celkově jsem zklamaný, ale na druhou stranu jsem i hrdý na tým. Asi nám to dojde časem, ale teď jsme strašně zklamaní, že jsme vypadli. Hodně jsme však soupeře potrápili," podotkl po utkání trenér Slavie Jindřich Trpišovský.

"Nepostoupilo se, tak jsme trošku zklamaní a cítíme to. Ale už ve skupině na podzim i teď na jaře jsme porazili velkokluby a hráli jsme opravdu vyrovnanou partii s Chelsea. Až si to uvědomíme, budeme na to všichni vzpomínat," přidal záložník Tomáš Souček.

Branky: 5. a 27. Pedro, 9. vlastní Deli, 17. Giroud - 51. a 54. Ševčík, 26. Souček. Rozhodčí: Skomina - Praprotnik, Vukan - Vinčič, Jug (všichni Slovin.). ŽK: Kanté, Emerson, Arrizabalaga, Luiz - Souček, Kúdela. První zápas: 1:0, postoupila Chelsea.

Chelsea: Arrizabalaga - Azpilicueta, Christensen, Luiz, Emerson - Kanté, Kovačič, Barkley (70. Jorginho) - Pedro (86. Hudson-Odoi), Giroud, Hazard (65. Willian). Trenér: Sarri.

Slavia: Kolář - Kúdela, Ngadeu, Deli - Bořil, Král, Souček, Zmrhal (85. Škoda) - Ševčík (78. Stoch), Traoré - Masopust (52. Olayinka). Trenér: Trpišovský.