reklama

Napraví Sparta selhání z prvního kola?

19.07.2019
I když Sparta už není "železná" jako dříve a nezískává mistrovské tituly jako na běžícím páse, přesto to byl před týdnem šok, když doma prohrála se Slováckem. Nyní se to bude snažit napravit. Avšak nečeká jí nic lehkého. Jablonci sice odešlo několik opor (Trávník, Holeš, Hovorka), přesto je to nadále silný a hlavně nevyzpytatelný soupeř.

Liberec - Plzeň (pá - 18:00) - 2. kolo rozjede souboj týmů, které v úvodu sezony vyhrály. Plzeň očekávaně nad Olomoucí, avšak vítězství Liberce v Ostravě bylo velké překvapení. „Výhra je zásluha celého týmu. V Liberci zůstal skvělý kolektiv, jsme jak jedna rodina. Body jsme si zasloužili," podotkl liberecký záložník Roman Potočný, který dal rozhodující branku na 2:1. "Zápas jsme dokázali otočit a jsme za to strašně moc rádi. V Ostravě to není jednoduché, euforie byla obrovská. Takovou radost po zápase už jsem dlouho nezažil," dodal obránce Ondřej Karafiát.

Olomouc - Zlín (so - 17:00) - Naopak tyto týmy nezískaly v prvním kole ani bod a další případná prohra by mohla do jednoho z týmů vnést nervozitu. Hanákům by mohla pomoci k úspěchu nová posila, s kterou podepsali smlouvu před dvěma dny. Z Ružomberoku přichází dvoumetrový bosenský útočník Ismar Tandir. "Jsme rádi, že jsme získali mladého perspektivního útočníka s výbornou postavou. Přejeme Izzymu, aby se u nás dobře cítil a dařilo se mu na hřišti," řekl sportovní manažer Ladislav Minář na adresu Tandira, který už si dříve vyzkoušel český fotbal v dresu druholigového Frýdku-Místku.

Opava - Příbram (so - 17:00) - Opavští fotbalisté zkazili Českým Budějovicím vstup do první ligy po čtyřech letech, z jihu Čech si totiž přivezli výhru 1:0. „Hlavně naši stopeři potažmo všichni hráči zaslouží absolutorium, odvrátili spoustu míčů a hlaviček. Tří bodů si moc vážíme a bereme je s pokorou. První půle byla z naší strany slušná, ale ve druhé musíme přidat. Na druhou stranu se opět ukázala bojovnost a charakter našich hráčů,“ uvedl trenér Opavy Ivan Kopecký.

Slovácko - České Budějovice (so - 17:00) - Pokud se nepodaří Slovácku vyhrát, jejich výhra na Spartě by pozbyla smyslu. I s tímto vědomím půjdou domácí do zítřejšího zápasu. em>„Díky výhře nad Spartou bude na nás o to větší tlak. My jsme jeli na Spartu s tím, že favorit byl jasně daný a my mohli jenom překvapit. Teď to bude podobné, ale budeme to my, kdo bude muset potvrdit roli favorita. Věřím, že to zvládneme a plusové body ze Sparty potvrdíme,“ podotýká opora Jan Kalabiška.

Sparta - Jablonec (so - 19:30) - Jak už bylo naznačeno na začátku, letenské hráče nečeká nic jednoduchého. Jablonec naopak může jet na Spartu s klidem, protože doma porazil v prvním kole Bohemku. „Nálada v kabině není dobrá, protože jsme prohráli první zápas. Nepovedlo se nám vstoupit do sezony tak, jak jsme si přáli. Ale je dobře, že hned přichází další domácí utkání, kterým to můžeme napravit a udělat fanouškům radost,“ říká k nadcházejícímu duelu sparťan Adam Hložek. „Z týmového hlediska se nám to proti Slovácku nepovedlo, bylo od nás hodně očekávání, která jsme nenaplnili. Dostali jsme dva hloupé góly, byli jsme nervózní. Ale liga je dlouhá, ztraceného nic není."
Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz