reklama

Napraví české deblistky rozpačité výkony svých kolegyň ve dvouhrách?

24.10.2018
Dvouhry už jsou na Turnaji mistryň v plném proudu, od zítřka se v Singapuru rozběhnou i duely ve čtyřhrách.

Jedna věc je jistá, v deblech máme stoprocentní jistotu (narozdíl od dvouher), že se v semifinále ukáže minimálně jedna česká hráčka. Los totiž rozhodl o tom, že všechny české tenistky jsou v první polovině pavouka.

Světové jedničky Barbora Krejčíková s Kateřinou Siniakovou nastoupí v prvním kole proti česko-americkému páru Květa Peschkeová, Nicole Melicharová. Zatímco pro českou dvojici je to mezi nejlepšími tenistkami světa premiéra, Květa Peschkeová už na Turnaji mistryň startovala osmkrát a třikrát si dokonce zahrála finále.
Dosud se tyto páry setkaly jen jednou, zato ale na nejprestižnějším turnaji roku. Ve wimbledonském finále byly úspěšnější Siniaková s Krejčíkovou.

Další české účastnice předposledního světového tenisového klání (sezonu zakončí finále Fed Cupu) Andrea Sestini Hlaváčková a Barbora Strýcová narazí v prvním kole na Španělku Maríu Martínezovou a Slovinku Andreju Klepačovou.
Hlaváčková přijela do Singapuru v pozici obhájkyně loňského titulu, kdy tu zvítězila s Maďarkou Tímeou Babosovou. "Nepřijde mi, že obhajuji. Jsme nový tým, beru to jako nový turnaj. Jsem ráda, že mám tu zkušenost za sebou, a nezapomenu na to, ale tohle je nová kapitola," řekla Sestini Hlaváčková.

Zbývají dvojice pro první kolo tvoří Mertensová, Schuursová (4-Belg./Niz.) - Bartyová, Vandewegheová (6-Austr./USA) a Babosová, Mladenovicová (2-Maď./Fr.) - Dabrowská, Sü I-fan (5-Kan./Čína).
Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz