reklama

Na Spartu bude plný Eden. Slávističtí fanoušci se poučili

21.05.2019
Disciplinární fotbalová komise dala několika podmínkami i částečným uzavřením hlediště najevo, že nebude nadále tolerovat chování slavistických fandů. Tresty se týkaly především tribuny Sever, odkud svůj tým podporují skalní fanoušci, tzv. kotel. Problém byl především ve vhazování dýmovnic a ve vulgárním chování.

V posledních zápasech se však slávističtí kotelníci uklidnili, a tak se disciplinárka rozhodla, že podmínečně "otevře" zmiňovanou tribunu. "Fanoušci Slavie v posledních třech domácích duelech prokázali, že lze fandit bez pyrotechniky nebo jiných závažných excesů, a na kvalitu jejich divácké podpory to nemělo vliv. Byla tak splněna podmínka definovaná disciplinárním řádem, že potrestaný v době výkonu trestu svým chováním prokázal, že dalšího výkonu tohoto trestu již není třeba," uvedl předseda disciplinární komise Richard Baček.

Pro Slavii je to skvělá zpráva ze dvou důvodů. Za prvé více slávistických fandů může hnát svými hlasivkami sešívané k vítězství v derby proti Spartě. A za druhé pak mohou se svými miláčky oslavit mistrovský titul, který Slavia definitivně vybojovala o víkendu v Ostravě díky remíze 0:0.

Jak už ale bylo naznačeno, fandové jsou nadále v podmínce, takže každý další prohřešek už může být potrestán i několikazápasovým uzavřením tribuny Sever. To by však platilo až pro příští sezonu, protože o víkendu první liga končí.

Zápas Slavia - Sparta se uskuteční tuto neděli od 15. hodin.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz