reklama

Na hokejovou naději nezbylo v Kometě místo, odchází do Finska

05.02.2019
Čeští hokejisté do 20 let skončili na posledním mistrovství světa ve čtvrtfinále, když nestačili na USA, což není žádný závratný výsledek. Jediným pozitivem byly výkony brankáře brněnské Komety Lukáše Dostála, který držel naděje českého týmu, nikdo jiný ho však nedokázal podpořit.

Dostál byl ve statistikách šampionátu nejlepší v úspěšnosti zákroků (95,65 procenta) a druhý co se týká průměru obdržených branek (1,25) .

Po návratu do Česka dostal v brněnském dresu šanci odchytat dva zápasy. Ten první zvládl skvěle, s Karlovými Vary inkasoval z 22 střel jen jednu branku. Pak tedy ještě jednou nastoupil do extraligy a to bylo vše. V této sezoně dostával šanci především v prvoligové Třebíči, která právě s Brnem hodně spolupracuje.

A po dnešku je jasné, že zatím další start v mistrovském týmu v této sezoně nepřidá. Poté co se před pár dny do Brna vrátil ze Slovanu Bratislava Marek Čiliak, došlo k rozhodnutí pustit Lukáše Dostála do finského týmu Ilves Tampere. „Umožníme Lukášovi chytat kvalitní soutěž, ve které může po zbytek letošní sezony nabírat zkušenosti. Máme zájem, aby dostával co nejvíce příležitostí. Určitě je to pro jeho růst lepší, když bude chytat kvalitní zahraniční soutěž," řekl pro klubový web vedoucí sportovního úseku Komety Jaroslav Medlík.

Čiliak tak nyní vytvoří v jihomoravské metropoli brankářskou dvojici s Karlem Vejmelkou. "Pokud by se něco stalo, máme v záloze připraveného Lukáše Klimeše z Přerova a také Pavla Jekela z Třebíče," dodává Medlík.

Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz