reklama

Módní ikonu poslala Sparta do béčka

17.06.2019
Během posledních sezon se ve Spartě protočilo několi trenérů, u žádného z nich si však Lukáš Vácha nevytvořil pozici, která by ho dostala do základní sestavy. Navíc se k tomu přidaly i zdravotní potíže a ještě půl roku hostoval v Liberci.

I nový trenér Václav Jílek s 30letým defenzivním záložníkem nepočítá, avšak to neznamená, že by v letenském klubu skončil. Naopak, dostane svým způsobem důležitou fukci ve znovu vytvořeném B-týmu. „Nebude pokračovat v áčku a chci mu moc poděkovat za to, co pro Spartu odvedl. Byl tady dlouhou dobu. Idea je, že on by měl být lídr pro mladší kluky,“ řekl sportovní ředitel Tomáš Rosický. Může se však stát, že pokud by Vácha dostal zajímavou nabídku, Sparta mu v odchodu bránit nebude. „Máme s Vašonem dohodu, že kdyby přišla zajímavá nabídka, tak za něj nebudeme požadovat žádné odstupné,“ dodal Rosický.
Vácha dříve patřil k hlavním postavám Sparty, zažil s ní i poslední titul před pěti lety. Navíc se vždy zajímal o módu a dokonce v červnu 2015 představil svou první kolekci oblečení s názvem LV6 (6 je jeho číslo na fotbalovém dresu).

Naopak ještě v A-týmu dostanou v přípravě šanci turecký obránce Semih Kaya a izraelský útočník Tal Ben Chaim, kteří zatím během dvou let i díky velkým zdravotním problémům toho mnoho nepředvedli. To platí i pro kamerunského středopolaře Georgese Mandjecka, který je v současné době s reprezentací na Africkém poháru.

Avšak nejenom v hráčském kádru dochází ve sparťanském klubu ke změnám. Vedení „sáhlo“ i do realizačního týmu. Jílek si přivedl asistenta Jiřího Saňáka, který doplní Michala Horňáka. Dosavadní trenérští pomocníci Radoslav Kováč s Petrem Janouškem, trenér brankářů Daniel Zítka, fyzioterapeut Lukáš Marešovský a videotechnik Roman Hlaváč končí.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz