reklama

Mladou Boleslav zachránila zkušenost. Sparta ještě doutná

14.03.2019
Říkává se, že play-off je doménou zkušených hráčů. Dnes to v případě zápasu předkola play-off mezi Zlínem a Mladou Boleslaví platilo. O dva góly hostů se podělili Jakub Klepiš a Michal Vondrka.

Prvnímu je 34 let, druhý je ještě o dva roky starší. Vondrka získal se Slavii pět extraligových medailí, z toho zlato zpřed jedenácti léty. Ze světového šampionátu si v roce 2012 přivezl bronz. Klepiš získal se Slavií dokonce dvě zlata, navíc má ještě ve sbírce dvě stříbra (ve Slavii a poté v Třinci). Patří k českým reprezentantům, kteří jako poslední vybojovali pro naši zemi zlatou medaili (2010).
A právě tito dva hokejisté dnes svými góly rozhodli o tom, že se Mladá Boleslav ujímá v sérii vedení 2:1.
"Pro nás je to o to smutnější, že to z naší strany byl nejlepší zápas v sérii. Vytvořili jsme si spoustu šancí, které jsme bohužel neproměnili. Výsledek je pro nás hodně trpký, nicméně věříme, že čtvrtý duel zvládneme. Neproměnili jsme přesilovku, to se nám v předchozích dvou zápasech povedlo. Soupeř byl zarputilejší, jeho agresivita nám dělala problémy," podotkl zlínský kouč Robert Svoboda.
"Hrál se úporný hokej, vyhrál šťastnější. Jsme rádi, že jsme to my. Hráči dřou jako koně a rozhodují detaily. Do sestavy se vrátil Michal Vondrka, to nám pomohlo, byl u obou gólů," dodal trenér Mladé Boleslavi Miloslav Hořava.

PSG Berani Zlín - BK Mladá Boleslav 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 29. Fořt (Kubiš) - 21. Klepiš (Skalický, Vondrka), 45. Vondrka (Skalický, Pláněk). Rozhodčí: Pešina, Pavlovič - Jindra, Zíka. Vyloučení: 4:6. Bez využití. Diváci: 4312. Stav série: 1:2.


Po dvou domácích zápasech vedli vítkovičtí hráči 2:0 a dnes mohli v Praze tuto sérii předkola rozhodnout. Sparťanům se ale ještě nechce na dovolenou a po těžkém boji si vynutili další zápas.
Do vedení se dostaly Vítkovice, pak ale Sparta čtyřmi góly strhla zápas na svou stranu. Ostraváci se však nevzdávali a dvěma góly ještě zápas zdramatizovali. Na další gól se však už nezmohli.

HC Sparta Praha - HC Vítkovice Ridera 4:3 (1:1, 2:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 20. A. Kudrna (Blain, Pech), 25. Klimek (Kevin Klíma, Rousek), 30. Jarůšek (Rousek, Tomáš Dvořák), 41. Delisle (Klimek) - 16. Tybor (Trška, O. Roman), 45. Schleiss (Hrabal, Tybor), 54. Kucsera (Dej). Rozhodčí: Pražák, Jeřábek - J. Frodl, Komárek. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:1. V oslabení: 1:1. Diváci: 8133. Stav série: 1:2
Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz