Mladoboleslavský trojlístek zlikvidoval Příbram

15.09.2019
Nikolaji Komličenkovi sice nevyšlo angažmá v Lokomotivu Moskva, to však neznamená, že by na Mladou Boleslav nějak zahořkl. Naopak. Dvěma góly výrazně pomohl k vítězství svého týmu proti Příbrami. Stejný počet gólů zaznamenali i jeho spoluhráči Muris Mešanovič a Pavel Bucha. Z čehož vyplývá, že Příbram opět nezvládla zlomit mizernou formu z venkovních hřišť. Čtyři zápasy = čtyři prohry. Navíc příbramští fotbalisté nedokázali v nové sezoně na venkovních stadionech vstřelit ani gól...

FK Mladá Boleslav - 1. FK Příbram 6:0 (3:0)

Na začátku utkání byl velmi aktivní domácí Bucha, avšak dvě jeho šance zůstaly nevyužity. Přesto se domácí brzy radovali z vedení, když Mešanovič po faulu na Komličenko proměnil penaltu - 1:0.
Poté se do příležitostí dostali i hosté, ale moc efektivní nebyli. Naopak Bucha se už do třetice trefil, když zužitkoval Hubínkovu přihrávku - 2:0.
Do konce poločasu se ještě gólově představil Komličenko po pěkné spolupráci s Budínským - 3:0.
Ruský reprezentant si ponechal střeleckou chuť i pro druhou půli, protože už v 51. po samostatné akci zvýil na 4:0.
Netrvalo dlouho a necelé tři tisícovky diváků vidělo pátý gól. Autorem byl Mešanovič.
Tím ale "vraždění neviňátek! neskončilo. Šestý gól zařídil Bucha.

Jozef Weber (trenér Mladé Boleslavi): "Jsem rád, že se nám utkání po reprezentační pauze povedlo, je to vždycky nevyzpytatelné. Vítězství krásné, góly krásné, ale průběh nebyl tak jednoznačný. Hlavně do 20. minuty se mi zápas moc líbil i ze strany Příbrami, nahoru dolů. Naše přednost byla jen v tom, že jsme akce dokázali zakončit gólem a Příbram ne, ale hráli velice aktivně po zisku, byl to útok za útokem. Po druhém gólu hra malinko opadla. Zlomový byl třetí gól, pak to bylo pro Příbram složité. Narostla nám křídla a kluci mají nějakou kvalitu nahoře. Řešili jsme dobře ty situace, padly pěkné góly a z toho pramení výsledek, takže jsme spokojení."

Roman Nádvorník (trenér Příbrami): "Těžko se mi zápas hodnotí, protože jsme se připravovali na Mešanoviče s Komličenkem a Matějovského, který jim dává výborné míče a zásobuje je. V prvním poločase z naší strany nebyl herní projev špatný, ale Boleslav nás jednoznačně předčila v produktivitě. Čtyři šance, tři góly v prvním poločase. My nedáme ani do prázdné. Nedohráli jsme jedinou situaci ve vápně Boleslavi, kdy jsme se mohli dostat do kontaktu v první půli. Naše mladá obrana, která se teprve učí, tenhle zápas jednoznačně nezvládla. Chyb tam bylo strašně moc. Nechávali jsme obrovský prostor útočícím hráčům Boleslavi. Ve druhém poločase, kdy jsme si řekli, že nechceme dostat gól a být dál aktivní, jsme dostali rychlý gól, což rozhodlo. Pak se celá naše hra rozsypala a byla otázka, kolik gólů ještě dostaneme."

Branky: 10. z pen. a 63. Mešanovič, 27. a 73. Bucha, 44. a 51. Komličenko. Rozhodčí: Dubravský - Flimmel, Vlček. ŽK: Komličenko, Šeda, Fulnek - Dramé, Šimek, Soldát. Diváci: 2822.

Mladá Boleslav: Šeda - Jakub Klíma, Tatajev, Pudil (67. Pech), Fulnek - Bucha, Hubínek, Matějovský (76. Ewerton), Budínský - Mešanovič, Komličenko (79. Jiří Klíma). Trenér: Weber.

Příbram: Boháč - Tregler, Kodr, Šimek, Polidar - Alvir, Voltr, Soldát, Kříž (46. Antwi), Zeman (46. Dramé) - Škoda (79. Stuparevič). Trenér: Nádvorník.