Mladá Boleslav si v závěru vybojovala šanci na evropský pohár

24.05.2019
Porážka 1:3 z prvního zápasu Mladou Boleslav příliš před odvetou nefavorizovala. Zlín měl zkrátka blíže do Evropy. Jenže Středočeši dokázali ztrátu smazat a nyní budou čekat, s kým se střetnou v závěrečném play-off o Evropskou ligu. Jsou dva kandidáti - Liberec a Ostrava.

FK Mladá Boleslav - FC Zlín 3:0 (0:0)

Domácí měli od začátku tlak, ale Zlín si v defenzívě vedl velmi dobře.
Mladoboleslavský trenér Josef Weber poslal do druhého poločasu Matějovského, který dokázal hru Středočechů rozpohybovat. Právě po jeho šikovné přihrávce se dostával v pokutovém území do šance Mešanovič, ale byl faulován. Nejlepší střelec ligy Komličenko poté penaltu bezpečně proměnil. A když se v 77. minutě trefil Přikryl, v tu chvíli díky postupové matematice (Mladá Boleslav dokázala vstřelit venku gól) domácí postupovali.
Zlín už se na zvrat nezmohl, naopak Mladobeslavští přidali ještě jeden gól.

Nyní budou hráči Mladé Boleslavi se zájmem sledovat, jak dopadnou zápasy Jablonec - Liberec a Plzeň - Ostrava. Pokud Baník vyhraje, má jisté páté místo a už se nemusí ohlížet na výsledek Liberce. Sice oba týmy mají v tuto chvíli stejný počet bodů, ale Ostrava má lepší vzájemné zápasy.

Branky: 52. Komličenko z pen., 77. Přikryl, 89. Ladra. Rozhodčí: Houdek - Caletka, Novák. ŽK: Buchta, Bačo (oba Zlín). První zápas: 1:3, postoupila Mladá Boleslav.

Mladá Boleslav: Šeda - Křapka (46. Ladra), Jugas, Hájek, Wiesner - Fulnek, Hubínek, Bucha (46. Matějovský), Přikryl - Mešanovič (84. Takács), Komličenko. Trenér: Weber.

Zlín: Rakovan - Bačo, Buchta, Gajič - Holík, Hlinka, Podio (81. Vyhnal), Čanturišvili (70. Bartošák), Jiráček - Poznar, Džafič (65. Hronek). Trenér: Kameník.