reklama

Mladá Boleslav poprvé na jaře prohrála a vypadla z první šestky

16.04.2019
Mladoboleslavští hráči byli jediní v české lize, kdo během odehraných osmi jarních zápasů neokusili pocity z porážky. Až včera se to změnilo. V devátém kole doma narazili na Liberec, který je navíc přeskočil v tabulce.

FK Mladá Boleslav - Slovan Liberec 1:2 (0:0)


Hosté už od začátku dávali najevo, že si nepřijeli jen pro bod. V páté minutě se dostal do velké šance obránce Koscelník, ale jeho střela jen těsně minula tři tyče.
Pak se zase naopak předvedli domácí, ale příležitosti Buchy a následně Přikryla zůstaly též nevyužity. Stejně jako pokusy Potočného (Liberec) a Mešanoviče (Mladá Boleslav).

Góly začaly padat až ve druhé půli. V 67. minutě se přesně k tyči trefil Malinský - 0:1.
Za sedm minut mohl srovnat Přikryl, ale jeho rána šla jen těsně vedle liberecké branky. Následně mohl Kačaraba a poté Potočný pojistit liberecké vedení, ale povedlo se to až v 88. minutě, kdy Musa přesně přihrál Malinskému, který protlačil míč do sítě.
V nastaveném čase už domácí jen snížili po Přikrylem proměněné penaltě.

"Na prohru po nějaké době, i když jednou musela přijít, není člověk nikdy připravený. Věřil jsem, že to dneska nebude. Důvody jsou zřejmé. V první půli promarněné příležitosti, ve druhé půli malá aktivita, malá chuť něco s výsledkem udělat. Přestože jsme relativně v klidu a kluci si těmi výkony na jaře zajistili to, že jsme se odpoutali od spodku, čekal jsem dneska, že se to projeví i na kvalitě utkání. Musím říct, že to utkání mě obecně zklamalo. Chci mluvit o nás, čekal jsem větší úroveň, oba týmy bojují o elitní šestku. Byla tam spousta technických chyb a nedostatků řešení. Z toho jsem trošičku rozladěný, protože jsem čekal, že tohle by nás dneska nemělo postihnout a měli bychom být relativně v klidu. Proto jsme zklamaní. Na druhou stranu je potřeba porážku přijmout, soupeři pogratulovat. Je potřeba zvednout hlavu a navázat na výkony a výsledky z předcházejících zápasů. Jedeme dál. Tím, jak je nový formát ligy, tak liga pro nás touto prohrou rozhodně neskončila," měl po utkání dlouhý proslov mladoboleslavský kouč Josef Weber.

"Děkuji svému mužstvu a především fanouškům za podporu. Byli jsme si vědomi toho, že dnešní zápas je pro nás hodně důležitý jak bodově, tak výsledkově. Jednalo se o lokální derby a věděli jsme, že tři body by nám zaručily předběhnutí Mladé Boleslavi a proniknutí do první šestky, které jsme si dali na úvod roku za cíl. Podpora fanoušků byla obrovská, byla citelná. Dneska byli dvanáctým hráčem a bylo to cítit, pomohlo nám to hlavně v konci, kdy se ten zápas výsledkově rozhodoval. Co se týká hry a taktiky, děkuji mužstvu za předvedený výkon," byl naopak velmi spokojen liberecký kouč Zsoltán Hornyak.

Branky: 90.+4 Přikryl z pen. - 67. Potočný, 88. Malinský. Rozhodčí: Ardeleanu - Hrabovský, Dresler - Královec (video). ŽK: Bucha, Přikryl, Tatajev, Matějovský, Takács - Kačaraba, Kozák, Vukliševič. Diváci: 3058.

Mladá Boleslav: Šeda - Fulnek, Hájek, Jugas, Túlio (66. Ladra) - Hubínek, Tatajev (64. Takács), Bucha (46. Mareš), Přikryl - Matějovský - Mešanovič. Trenér: Weber.
Liberec: Nguyen - Koscelník, Kačaraba, Karafiát, Hybš - Malinský (90. Vukliševič), Breite, Oscar, Mara (60. Pešek), Potočný - Kozák (88. Musa). Trenér: Hornyák.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz