reklama

Mílařka Vrzalová překonala 28 let starý rekord

12.02.2019
Česká atletka Simona Vrzalová je před blížícím se halovým mistrovstvím Evropy ve skvělé formě. V neděli ve francouzském Liévinu zaběhla nejrychlejší halový kilometr v české historii a dnes při mítinku Czech Indoor Gala v Ostravě se jí povedlo dokonce překonat 28 let starý rekord na 1500m. Dosud ho měla v držení Ivana Kubešová časem 4:05,73, Vrzalová ho vylepšila o 49 setin.

Vrzalová si už před startem na rekord pomýšlela, i proto pořadatelé nasadili do patnáctistovky vodičku, která měla za úkol závod rychle rozběhnout. A to se povedlo. V závěru ještě zabojovala o celkové vítězství, ale Polka Sofie Ennaouiová jí nakonec porazila, to však Vrzalové dobrou náladu nevzalo. „Po osmistovce už jsem tolik nevěřila, že se to povede. Nevím, kde se to ve mně vzalo, ale ta skvělá Polka mě hnala," podotkla Vrzalová.

30letá atletka má ještě jeden cíl, co se týká překonávání rekordu. Zmiňovaná Ivana Kubešová má v držení české maximum na 1500m ve venkovním prostředí. Vrzalová se letos pokusí její čas 4:01,84 překonat.

Ale ještě předtím se zúčastní, jak bylo naznačeno, halového ME ve skotském Glasgow. I zde nebude bez šance na úspěch. Už i proto, že spolu s ní budou startovat další dvě české závodnice Kristiina Mäki a Diana Mezuliáníková, které si v Ostravě vylepšily svá letošní maxima. Zkrátka patnáctistovka bude z pohledu českého fanouška na ME hodně sledovaná. A doufejme, že i úspěšná.

foto: BezvaBEH
Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz