reklama

Matouška koupila Slavia. Polák odchází s rozpaky do Prostějova

08.08.2018
Rozdílné pocity mají v tuto chvíli dva fotbalisté. Ten mladší dvacetiletý útočník Jan Matoušek zažívá skvělý začátek letošní sezony. V dresu nováčka se mu povedly první zápasy, které mu vynesly smlouvu od pražské Slavie. Naopak Radim Polák, záložník před koncem kariéry, odchází rozmrzelý ze Zbrojovky Brno do Prostějova.

Matoušek hrál velmi dobře už v loňské sezoně, kdy pomohl Příbrami k návratu na prvoligovou scénu. Dával góly, což se mu dařilo i teď v prvních kolech. Tím zaujal naše přední kluby. Měla o něj zájem plzeňská Viktorka, ale rychlejší byla pražská Slavia, která ho získala za 40 milionů korun. Matoušek však zatím dohraje podzim v dresu Příbrami.

To bývalý reprezentant Radim Polák teď zažívá rozporuplné pocity. V loňské sezoně hrál za Zbrojovku Brno. Po skončení ročníku čekal, že dojde ze strany brněnské klubu k nabídce prodloužení smlouvy. Nic ale podle jeho slov nepřišlo...A proto se rozhodl přijmout nabídku z Prostějova, který také jako Brno hraje druhou nejvyšší soutěž.
Brněnský klub to však vidí trochu jinak. „Klub považuje za nutné reagovat na informaci, že s hráčem nekomunikoval. Během jarní části došlo dvakrát k jednání mezi Honzou Polákem a předsedou představenstva klubu (Václavem Bartoňkem – pozn. red.) ohledně Honzovy další budoucnosti. Z těchto jednání vzešel závěr, že Honzovi doběhne ke 30. červnu smlouva, absolvuje dovolenou s rodinou a poté se obě strany sejdou k jednání o dalším možném působení v klubu i v jiné než hráčské roli. Bohužel i přes následnou výzvu z naší strany k dalšímu jednání už nedošlo. Honzovi přejeme hodně štěstí v jeho další kariéře," uvádí klub na stránkách i-dnes.

Polákův odchod je určitě nečekaný. I z toho důvodu, že se původně mluvilo o tom, že by měl po skončení kariéry v brněnském klubu nadále působit.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz