reklama

Lukáš Bauer bude trénovat reprezentaci. Ne však českou...

14.05.2019
Ještě před biatlonovou mánii byl v Česku populární běh na lyžích. A to hlavně díky Kateřině Neumannové a Lukáši Bauerovi. Po jejich odchodu do sportovního důchodu to jde s tímto sportem z kopce. A zatím to nevypadá na výrazné zlepšení.

Oba zmiňovaní úspěšní lyžaři se nadále pohybují kolem svého sportu. Neumannová v pozici komentátora a Bauer má svůj laufařský tým (dálkové běhy). K tomu mu ale nyní ještě přibyla pozice trenéra reprezentace. Avšak ne u českého týmu, přijal totiž nabídku od polského nároďáku. „Pro mě to je velká výzva a jsem moc rád, že se podařilo najít smysluplné spojení s mým týmem, bez toho bych nemohl nabídku přijmout," uvedl Bauer v tiskové zprávě pro média.

Protože obě funkce není možné časově zvládnout na sto procent, v určité době dostane laufařský tým "košem". "Pro mě bude přes zimu prioritou účast na závodech Světového poháru s polskou reprezentací, měl bych ale stihnout i zhruba třetinu laufů. Tým každopádně zůstává nadále špičkově zajištěný a fungovat bude prakticky stejně jako dosud," podotkl trojnásobný olympijský medailista.

Bauer dostal ohledně polské reprezentace za úkol udržet sprintera Macije Staregu na bodovaných místech. "Je ale třeba současně řešit, kdo přijde po něm. Já budu zodpovědný za kompletní přípravu týmu a k ruce budu mít polského asistenta," prozrazuje Bauer, který bude mít k dispozici čtyři závodníky.

Zajímavostí je, že není jediným Čechem, který má na starosti polskou reprezentaci. U skokanů na lyžích je hlavním trenérem Michal Doležal.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz