reklama

Liberec získal zajímavou posilu. Zachrání Kozák pod Ještědem svou kariéru?

23.01.2019
Původně se spekulovalo, že bývalý reprezentant Libor Kozák posílí pro jaro Ostravu či Jablonec. Nakonec je vše jinak, 29letý útočník jde do Liberce.

Kozák se vrací do českého fotbalu po dlouhých jedenácti letech. S velkou slávou přestupoval v roce 2008 z tehdy druholigové Opavy do Lazia Řím. Během čtyř let odehrál za tento klub 58 zápasů, v kterých vstřelil 10 branek. Zpočátku nastupoval v mládežnickém týmu, poté v áčku spíše jen střídal. Poprvé dostal možnost hrát v základu Lazia až v posledním zápase ročníku 2008/2009 proti Juventusu Turín. Na toto utkání bude navždy vzpomínat, nejenom kvůli tomu, že mu Lazio dalo šanci nastoupit od první minuty, ale také proto že to byl poslední zápas kariéry Pavla Nedvěda.
Jeho vzpomínky na Lazio budou určitě hodně souviset i s ročníkem 2012/2013, kdy se stal s osmi góly nejlepším střelcem Evropské ligy. Lazio tehdy skončilo v této druhé nejprestižnější evropské soutěži ve čtvrtfinále.
Po tomto ročníku přestoupil Kozák do anglické Aston Villy, jenže tady mu začaly zdravotní patálie. Jedna zlomenina po čase vystřídala druhou. Tyhle problémy mu vzaly nejlepší léta kariéry. Poté se vrátil do Itálie, ale už v dresu Bari či Livorna nenavázal na časy z Lazia.

V devětadvaceti letech však kariéra zdaleka nekončí a vysoký útočník (193 cm) věří, že ještě něco ve fotbale dokáže. Doufají v to i v Liberci. "Jsme rádi, že že jsme do týmu přivedli útočníka s mnoha zkušenostmi ze Serie A, Premier League i české reprezentace. Věřím, že nám Libor pomůže s produktivitou a díky svým zkušenostem i mimo hřiště," uvedl sportovní ředitel Slovanu Liberec Zdeněk Koukal.

Liberci se na podzim moc nedařilo střílet góly (v devatenácti zápasech 17 branek), tak možná jim v tomto Kozák vytrhne trn z paty.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz