reklama

Liberec zaslouženě vyhrál. O svém vítězství však rozhodl až v závěru

06.11.2018
Slovan Liberec - FK Mladá Boleslav 1:0 (0:0)

Když nepočítáme porážku se Slavií (0:1), dá se říci, že liberečtí hráči jsou v dobré formé. (Ona i ta těsná porážka s lídrem soutěže je svým způsobem úctyhodná.) Prokázali to i včera v dohrávce 14. kola, kdy doma porazili Mladou Boleslav. Sice to bylo až v posledních minutách zápasu, ale na to se historie neptá a Liberec si tak udržel sedmé místo právě před Středočechy.

Na domácí lavičce opět chyběl hlavní trenér Zsolt Hornyák, který si odpykává trest  za kritiku rozhodčích. Libereckým hráčům to však nijak nevadilo v převaze, kterou v prvním poločase předváděli. Už v páté minutě dokonce trefil Pešek tyč. Pak se i zaskvěl sám mladoboleslavský gólman, který vystihl Aaronsovu hlavičku i Karafiátovu dorážku.

Avšak největší šanci ke skórování měli domácí, když po faulu na Pešku zahrávali penaltu. Ale Šeda prokázal své kvality a Potočného pokus vyrazil.

I druhý poločas byl v režii Libereckých, jenže jejich koncovka byla žalostná. To samé se dá ale říci i o hráčích Mladé Boleslavi. Jejich útočník a nejlepší střelec ligy Komličenko se včera vůbec neprosadil.

Když už se zdálo, že veškerá snaha a převaha domácích přijde vniveč, doklepl s pomocí tyče vyražený míč slovenský ofenzivní hráč Oršula.


Branka: 87. Oršula. Rozhodčí: Hrubeš - Hrabovský, Caletka - Adam (video). ŽK: Ševčík, Karafiát, Breite - Přikryl, Kateřiňák, Komličenko. Diváci: 3933.

Liberec: Ngueyn - Koscelník, Kačaraba, Karafiát, Hybš - Breite - Potočný (61. Pázler), Ševčík, Oscar, Pešek (80. Oršula) - Aarons (90. Mikula). Trenér: Sokoli.
Mladá Boleslav: Šeda - Pauschek, Hůlka, Takács, Křapka - Matějovský (46. Kateřiňák), Hubínek - Diviš (77. Novák), Přikryl, Ladra (52. Džafič) - Komličenko. Trenér: Weber.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz