reklama

Liberec je prvním finalistou extraligy. Na soupeře si musí počkat do pondělka

14.04.2019
Kometa Brno mistrovský hattrick nezíská. Na zápis do historie musí zapomenout poté, co prohrála šestý semifinálový zápas s Libercem. Zatím jediný Vsetín tak dokázal vyhrát pětkrát za sebou v novodobé historii naší republiky (od roku 1993).

Kometa Brno - Bílí Tygři Liberec 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)


Bílí tygři tak mají možnost se vrátit po třech letech na vrchol.
V Brně začali skvěle, už ve 3. minutě dal Redenbach úvodní gól. Domácí měli velké šance v přesilovkách, ale nakonec se jim povedlo vyrovnat ve hřech pět na pět, když se trefil Zaťovič.
Avšak hned ve druhé minutě po začátku prostředního dějství si Liberec díky Ordošovi vzal vedení znovu na svou stranu.
Vyprodaná hala hnala své miláčky za vyrovnáním, ale Liberec byl v defenzívě v čele s brankářem Willem pozorný.
Definitivní pojistku k postupu do finále udělal při domácím power-play Filippi.

"Byla to podle mě nejlepší série za celou dobu, co jsem u Komety. Liberec má vynikající mužstvo, v detailech byl lepší. Pro nás byl zlomový pátý zápas na jejich ledě, kdy jsme měli hroznou druhou třetinu. Teď musím Liberci pogratulovat a přát mu, aby získal titul a my mohli říct, že nás porazil mistr," uvedl brněnský kouč Libor Zábranský.

"Byla to strašně těžká série a strašně malinké věci rozhodly. Kdykoliv jsme odskočili soupeři v posledních dvou zápasech o dva góly, tak jsme to dotáhli jako dneska. Bylo vidět v závěru, jak ten tým pracuje, žije a hrozně chce vyhrát. Myslím, že jsme zaslouženě postoupili. Kometa je zrádná v tom, že nepotřebuje válcovat soupeře, ale soupeře poráží, což je velký rozdíl. Jsme rádi, že jsme to byli my, kteří jsme Kometu porazili a vyřadili," dodal šťastný trenér Liberce Filip Pešán.

Branky a nahrávky: 20. Zaťovič (O. Němec) - 3. Redenbach (J. Vlach, Ševc), 22. Ordoš (L. Hudáček), 59. Filippi (Lenc, Ševc). Rozhodčí: Hejduk, Jeřábek - D. Hynek, Zíka. Vyloučení: 5:4. Bez využití. Diváci: 7700 (vyprodáno). Konečný stav série: 2:4.


HC Plzeň - Oceláři Třinec 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)

Napínavý semifinálový souboj mezi Plzní a Třincem bude muset rozhodnout až sedmý zápas.
A je to opět zde. Když dá gól některá z plzeňský hvězd, Kovář či Gulaš, Západočeši vyhrajou. Sice druhý jmenovaný dal gól až v 60. minutě, ale i to se počítá a navíc tím definitivně pečetil plzeňské vítězství. Jeho tým už vedl po druhé třetině 2:0. Třinec sice snížil, ale další gól už Oceláři nepřidali.

"Zaspali jsme nejenom začátek, ale celé dvě třetiny. Nebylo to vůbec to, co jsme chtěli hrát a byli jsme za to potrestáni," litoval po zápase třinecký útočník Jiří Polanský.

Branky a nahrávky: 6. Pour (Gulaš, Čerešňák), 36. Indrák (V. Němec), 60. Gulaš - 50. Polanský (Adamský, D. Musil). Rozhodčí: Pešina, Šír - Ondráček, Špůr. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. Diváci: 6116. Stav série: 3:3.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz