reklama

Letos české tenistky Fed Cup nezískají, v prvním kole podlehly Rumunkám

11.02.2019
Bez Petry Kvitové zato se světovou pětkou Karolínou Plíškovou a nejlepším párem světa ve složení Kateřina Siniaková, Barbora Krejčíková vstupoval s velkou nadějí náš fedcupový tým do prvního kola, kde ho čekalo Rumunsko.
Český tým nečekal vůbec lehký soupeř, vždyť měl v kádru světovou hráčku číslo tři Halepovou a deblový pár Niculescuová, Beguová, který minulý týden získal turnajový titul.

Do prvního zápasu nastoupila naše jednička Plíšková proti Mihaele Buzarnescuové. První set byl jasně v režii české tenistky, když ho získala v poměru 6:1. Druhá sada už byla vyrovnanější, až za stavu 4:4 se povedlo Plíškové vzít soupeřce podání a dojít si pro vítězství v zápase. "Myslím si, že jsem byla lepší, ale nedokázala jsem gemy ve druhém setu získávat. Jsem ráda, že to dopadlo takhle," podotkla Plíšková.

Druhý zápas mezi Siniakovou a Simone Halepovou měl podobný výsledek, avšak tentokráte se z vítězství radovali rumunští fanoušci. Předchozí vzájemné zápasy těchto hráček byly o hodně vyrovnanější. Zpravidla se hrály tři sety a jedno utkání i naše hráčka vyhrála. Tentokrát však Siniaková nenašla na soupeřku recept a ve duhé sadě dokonce obdržela kanára... "Nemyslím si, že to bylo tak jednoznačné. Jsem hrozně naštvaná, že to bylo 0:6," prohlásila po utkání Siniaková.

Nedělní program začal tradičně duelem jedniček obou týmů. Plíšková s Halepovou předvedly vyrovnaný souboj, který ale nakonec vyzněl vítězně pro Rumunku. "Byl to dobrý tenis z obou stran. Bojovala jsem až do konce. V takových utkání rozhoduje pár míčů. Simona ale zahrála skvěle, téměř nechybovala," komentovala svou prohru Plíšková.

Nyní to tedy bylo na Siniakové, aby dala českému týmu možnost zvrátit stav prvního kola. Začátek jejího utkání proti Buzarnescuové však začal nedobře. Prohrávala 0:3 a s našimi nadějemi to vypadalo bledě. Jenže poté zabojovala, vyhrála pět her za sebou a sada byla její. Ve druhém setu si už své podání uhlídala, naopak soupeřce ho dvakrát uzmula.

O osudu střetnutí musela tedy rozhodnout čtyřhra. Kapitán Petr Pála do ní nominoval očekávanou dvojici Siniaková, Krejčíková. Na druhé straně se představily Niculescuová s Beguovou. První set byl vemi napínavý a rozhodovalo se až v tie-breaku. Ten ovládly naše hráčky a fanoušci byli natěšení, že brzy budou slavit. To se ale nakonec nestalo, protože rumunský pár se rozehrál k velkému výkonu, který vedl k celkové výhře.
„Bylo to o pár míčích. Holky vyhrály první set, ale pak už nikdy nevedly, pořád dotahovaly. Je to velká škoda, ale nemůžeme pořád jen vyhrávat. Hodně vyrovnaných zápasů jsme v minulosti zvládli, teď to dopadlo jinak,“ snažil se brát prohru s nadhledem Pála.

Rumunky se tak poprvé dostaly do semifinále Fed Cupu. Naopak naše hráčky zažívají ne moc častou záležitost, čeká je baráž.

Karolína Plíšková - Buzarnescuová 6:1, 6:4,
Siniaková - Halepová 4:6, 0:6,
Karolína Plíšková - Halepová 4:6, 7:5, 4:6,
Siniaková - Buzarnescuová 6:4, 6:2,
Krejčíková, Siniaková - Beguová, Niculescuová 7:6 (7:2), 4:6, 4:6.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz